KM Racing s vozem LIAZ 111.154 obstáli v tvrdém závodě

Shodný program jako v sobotu čekal závěrečný den na víkendové Baja Aragon posádku Martin Macík mladší, Marian OrlickýJakub First a jejich LIAZ 111.154. V okolí španělského města Teruel však trojici v kabině liazky opustilo štěstí. Češi v podniku Světového poháru FIA v rally Cross Country a ve své soutěžní premiéře klesli kvůli technické závadě z druhého místa na konečnou čtvrtou příčku.

Nejdřív 110 kilometrů a pak dvojnásobná porce. Takový program měli před sebou účastníci nedělního klání při Baja Aragon. Sestava KM Racingu figurovala po sobotě navzdory dvěma defektům na nadějném druhém místě, jenže nedělní účinkování pro ní skončilo předčasně.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet modernizoval SUV Captiva

„Ze začátku to nevypadalo špatně, ale po jedné chybě jsme klesli na třetí příčku. V pasáži, kde jsme byli v sobotu rychlí a kde jsem si věřil, jsem chtěl zrychlit a vrátit se na druhé místo. Bohužel nám ale nevydržela technika, potýkali jsme se s tlumením vozu. Nějakou dobu jsme s tím zkoušeli jet, ale pak jsme se rozhodli neriskovat naše zdraví a další poškození vozu a raději se vrátili do bivaku. Tam jsme dostali nějaký čas, který nás odsunul na čtvrtou pozici,“ vyprávěl řidič kamionu Liaz Martin Macík.

Mohlo by vás zajímat:  Jeep ukáže v LA speciální edici off-roadu Wrangler

Vítězem Baja Aragon se tak stal Kazachstánec Artur Ardavičus před Španělem Pepem Vila Rokou a Nizozemcem Tonem van Gerugtenem. Čtvrté místo není pro sestavu sedlčanské stáje v soutěžní premiéře vůbec špatné, víc si ale mladá posádka cení toho, že důkladně otestovala auto i sama sebe.

„Teď víme na čem jsme, co si můžeme dovolit a čeho jsme schopní. Pro mě to byl super trénink. Víme, kde se můžeme zlepšovat, a poznatky ze Španělska se nám budou velice dobře hodit v srpnu při dalším závodě, kterým bude Hungarian Baja,“ pokračoval Macík. „Svým způsobem je dobře, že se technický problém objevil už teď a můžeme ho v klidu analyzovat a odstranit, než kdyby nás potkal na nějaké větší soutěži,“ dodal pilot.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes chystá malé ~Géčko~, ponese označení GLG

Zdroj: KM Racing Media