Koenigsegg Agera na zakázku

Jeden velice bohatý čínský podnikatel zadal objednávku prodejci Shanghai FFF, aby se mohl ve své garáži kochat supersportovním vozem Koenigsegg Agera. Vysvěný kousek bude postaven jen pro něj a podle jeho přání.

Fotografie, která je v úvodu, byla zveřejněna prostřednictvím Apple iPhone. Můžeme na ní vidět, že má švédské hyperauto matnou černou barvu a stojí na kolech z uhlíkových vláken. Ta jsou v plánu pro modelový 2013. Je vidět, že si bohatý podnikatel umí vybrat dobrou a zajímavou kombinaci.

Mohlo by vás zajímat:  Moskvič 408 na prodej

Přední maska zakázkového modelu Agera je trochu agresivnější. Vepředu se nachází nižší splitter a z uhlíkových vláken je vyroben také nasávací otvor na střeše. Na zádi pak přibylo obrovský křídlo. Tím však požadavky podnikatele nekončí. Zadal si totiž podmínku, aby byl motor ještě více posílen. Výsledek? „Standardní“ agregát, který se v Ageře nachází (V8 5.0 Twin turbo), byl vylepšen tak, aby jeho výsledný výkon nebyl menší než 1400 koní

Zcela jistě se tato zakázková Agera stane opravdu extrémně rychlým vozem a snad všichni by chtěli vědět, kolik taková úprava stála. To se však nikdo nikdy nedozví – čínský majitel tuto informaci nechce prozradit.

Mohlo by vás zajímat:  Fisker Karma: Ceny v Německu

Fotografie: Koenigsegg