Kolínská trojčata v nové generaci již letos

V roce 2005 se v českém Kolíně rozeběhla výroba takzvaných kolínských trojčatPeugeotu 107, Citroënu C1 a Toyoty Aygo. Společný projekt TPCA od té doby stále běží, což už je letos desátým rokem a tak nadchází nejvyšší čas na příchod druhých generací všech tří modelů.

Kolínská trojčata už dosáhla opravdu pokročilého věku, což nedokážou popřít ani omlazenými tvářemi ze začátku roku 2012. V loňském roce navíc výrazně klesly evropské prodeje, které donutily TPCA omezit výrobu. Také proto se chystají nástupci této trojice, a to navzdory předchozím spekulacím, že by koncern PSA mohl rozvázat spolupráci s japonskou Toyotou. Společný vývoj a výroba budou pokračovat beze změn.

Všechny tři vozy opět budou sdílet totožnou konstrukci a techniku, včetně většiny povrchových panelů karoserie, přičemž lišit se budou především přední částí. Rozměrově automobily povyrostou a design má být vyspělejší za účelem hodnotnějšího vzhledu. Pod kapotou by se měl objevit modernizovaný tříválec o objemu 1.0 litru, od nějž se očekává výkon lehce přes 70 koní a naopak spotřeba pod 4,5 litru na 100 km. O jiných benzinových jednotkách, nebo dokonce dieselovém motoru, se nemluví.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet by chtěl sebrat úspěchy GT86/BRZ

Druhé generace všech tří vozů se mají představit v druhé polovině letošního roku a to buďto současně, nebo v těsném závěsu za sebou. My jsme zvědaví, jak se dokáží poprat s povedenou trojicí Citigo, Up! a Mii od konkurenčního koncernu Volkswagen.

Zdroj: europe.autonews.com, worldcarfans.com, carscoops.com