Komentář: Odpůrci elektromobilů nechápou, že v jejich zájmu je elektrická auta co nejvíc prosazovat

Electric Car 734573 1280

Odpůrců elektromobility je mnoho a žádný z nich si patrně neuvědomuje důležitý fakt. Svým jednáním prokazují sobě a podobně zaměřeným lidem medvědí službu. Tedy něco, co možná myslí v jádru dobře, ale v konečném důsledku to působí kontraproduktivně. Proč by měli změnit svůj názor a pomoci s prosazováním co největšího počtu elektromobilů na našich silnicích?

Elektromobil potřebuje… elektřinu

Na co jezdí elektromobily? Otázka, na kterou dokáže odpovědět i dítě v mateřské školce. Ano, je to samozřejmě elektřina. Ta se ukládá do akumulátorů ve voze a odtud míří do elektromotoru, který pohání kola. Princip fungování elektromobilu je nesmírně jednoduchý a jediné, co je pro provoz potřeba, je nutnost dodat bateriím šťávu. A ta se musí někde vyrobit. Dnes už to není jenom z uhlí, ale může to být klidně i ze slunce, vody, nebo z větru. Čím čistší následně bude elektřina, tím ekologičtější může být i elektroauto.

Mohlo by vás zajímat:  Za některé nehody nemohou řidiči, ale jejich auta. Nesmyslná výbava nadělá víc škody než užitku
Zdroj obrázku: Pixabay

Elektřina nikdy nedojde

Elektřina se dnes nevyrábí jenom z jednoho zdroje. Zdrojů se kombinuje hned několik a u řady z nich se dá říci, že patrně nikdy nedojdou. Řeč je nejenom o vodních elektrárnách, ale jsou to také elektrárny sluneční, nebo větrné. Nepředpokládá se totiž, že by ze dne na den přestala téct voda, že by přestal foukat vítr, nebo by přestalo svítit slunce. Elektřiny tak může být v budoucnu stále dostatek, a to ze zdrojů, které jsou víceméně zdarma.

Mohlo by vás zajímat:  Také v zimě může být provoz auta hladký, důležité je vědět, co na autě vyladit

Čím více elektromobilů, tím více ropy

Co ale naopak může dojít velmi rychle, to je ropa. Její zásoby nejsou neomezené a přijde doba, kdy i ta největší ložiska vyschnou. Kdy tato doba přijde? Může to být brzy, ale také hodně dlouho. To záleží na aktuální spotřebě. Proto by si milovníci aut se spalovacím motorem měli uvědomit jednu věc. Čím více bude elektromobilů, tím bude menší počet těch, kteří by spotřebovávali ropu nezbytnou k výrobě benzínu nebo nafty. V opačném případě může nastat to, že lidé uvažující o elektromobilitě zůstanou věrni spalováku a právě kvůli nim nebudou mít jeho největší milovníci co tankovat. Jak prosté…

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora