Kompaktní SUV jménem Porsche Macan dokáže překvapit

Od té doby, co Porsche vyrábí tohle SUV, jich bylo prodáno 400 tisíc kusů. I přesto ale dokáže překvapit. Nabízí jízdní vlastnosti, které byste takovému vozu nehádali. Když jde totiž o Porsche, vždy se jedná o sportovní auto. Nicméně i tohle Macan umí nabídnout. Podívejte se.

Může velké SUV jezdit jako sportovní vůz?

Ano může a Macan je toho důkazem. Jak vypadá tento krasavec? Po faceliftu má nový nárazník, velmi povedené jsou také přední LEDky. Vzadu pak najdete spojené svítilny. Zvenku jistě sportovní vzhled nezapře. Na vzhled ale auto nejezdí, v nabídce jsou prozatím dva motory.

  • Dvoulitrový čtyřválec se 180kw
  • Třílitrový šestiválec s turbem a výkonem 260kw

Kromě těchto dvou motorů najdete u obou variant sedmistupňovou dvojspojkovou převodovku. Porsche samozřejmě nabízí sportovní posezení, ve vysokých rychlostech je kvalitně odhlučněné a nabízí také sportovní režim, kdy je to poznat především na řazení. Kromě dynamické jízdy uslyšíte krásný sportovní zvuk.

I základní verze nabídne zážitek z jízdy

I když si obstaráte základní verzi s dvoulitrem, o zážitek nepřijdete. Pokud tedy chcete mít pěkné SUV se sportovní dynamikou, můžete si koupit právě Porsche Macan, doveze vás všude, jak na dlouhé cesty, tak po polních cestách. Jistě by stálo za úvahu, pokud chcete luxusnější auto, které se vyznačuje skvělými jízdními vlastnosti a na druhou stranu se tam vejde celá rodina.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora