Koncepční studie CrossBlue Coupe se představí v Šanghaji

Včera se konal únik fotografií nového konceptu značky Volkswagen, jež nese označení CrossBlue Coupé. Byla to jen otázka času, kdy se uskuteční kompletní oficiální odhalení samotnou automobilkou. A dočkali jsme se, právě dnes bylo vše zveřejněno před zítřejší premiérou na šanghajském výstavišti.

Sportovní koncept je jakousi vizí nového SUV, které se v portfoliu připojí k sedmimístnému modelu CrossBlue (představení letos v Detroitu). Studiový Volkswagen CrossBlue Coupé poznáme především podle přitažlivého profilu se šikmou střechou a zkosenějším čelním sklem. U zmíněného SUV se dalo očekávat, že bude brán ohled především na praktičnost, ale v tomto případě také na design.

Koncepční studie CrossBlue Coupé disponuje délkou 4889 mm, šířkou 2015 mm, výškou 1673 mm a rozvorem náprav 2980 mm. Ve srovnání s Touaregem narostl po všech stránkách. CrossBlue Coupé, jezdící po 22palcových litých kolech s pneumatikami o rozměru 285/45, nabídne objem zavazadlového prostoru o hodnotě 537 litrů – po sklopení zadních sedadel až 1101 litrů. Interiér „německého Evoque“ nabízí pět sedadel potažené kůží Nappa, držáky nápojů ve středové konzoli a další nové možnosti. Součástí kabiny bude pravděpodobně také 10,1palcový dotykový displej s informačním systémem či 12,3palcový „kokpit-displej“. Všechna klasická tlačítka by měly nahradit dotykové panely. V opěrkách předních sedadel nalezneme také iPady, které zabaví především cestující na zadních sedadlech.

Německá automobilka vyvinula nový plug-in hybridní systém, který je součástí konceptu CrossBlue Coupé a později také dalších modelů koncernu. Hybridní pohon se skládá z 3.0litrového přeplňovaného šestiválce TSI o výkonu 299 koní a točivém momentu 500 Nm a dvou elektromotorů – první o výkonu 54 koní je umístěn na přední nápravě a ten druhý s výkonem 116 koní na nápravě zadní. CrossBlue Coupé nabídne celkovým výkonem 415 koní a krouticím momentem 700 Nm.

Mohlo by vás zajímat:  Jeep Grand Cherokee Trackhawk je bez pochyby nejsilnější SUV na trhu. Konkurenty strčí do kapsy!

Šestistupňová převodovka DSG dokáže přenést sílu na přední, zadní nebo všechna kola. Řidič může volit mezi pěti jízdními režimy – ECO, Sport, Off-road, EV a Charge. Je-li zvolena poslední možnost, tak 9,9 kWh lithium-iontový akumulátor je nabíjen pomocí spalovacího motoru. Nové SUV od Volkswagenu dokáže ujet čistě na elektřinu až 33 km, ale jen maximální rychlostí 120 km/h. S využitím celkového výkonu CrossBlue Coupé zrychlí na stovku za 5,9 sekundy a dosáhne nejvyšší možné rychlosti 236 km/h.

Volkswagen prohlásil: „Při hybridním režimu má koncept kombinovanou spotřebu 3 l/100 km. Pokud je automobil poháněn jen čistě konvenčním motorem, tak spotřeba vozu se vyšplhá na 6,9 l/100 km. To znamená, že na plnou 80litrovou nádrž Volkswagen CrossBlue Coupé ujede až 1190 km“.

Světový debut se uskuteční zítra na autosalonu v Šanghaji, jak jsem zmínil v úvodu. Podle prvních informací to vypadá, že z konceptu CrossBlue Coupé se v sériové podobě stane Tiguan Coupé. Není ani tajemstvím, že prvky onoho konceptu se objeví na nové generaci modelu Tiguan a Touareg.

Zdroj: Volkswagen

Komentáře