Koncepční studie Mercedesu GLA na prvních snímcích

Konečně je za námi ta plejáda špionážních fotografií a videí chystaného malého crossoveru Mercedes-Benz GLA, jelikož tři dny před samotnou premiérou na šanghajském autosalonu unikly do světa internetu první oficiální snímky nového modelu GLA, který se představí na onom místě jako koncept.

Kompaktní crossover, vycházející z hatchbacku třídy A, disponuje následujícími rozměry – délka 4380 mm, šířka 1970 mm a výška 1570 mm. Narostl ve všech směrech při srovnání s hatchbackem, ale oba mají stejný rozvor náprav – 2690 mm. Koncept GLA nabízí agresivnější design oproti klasickému hatchbacku, prvky moderních crossoverů (například ližiny), ochranné plasty vespod nárazníků a výraznější podběhy. Vrcholem vzhledu jsou 20palcová litá kola s obutím o rozměru 255/45R20.

Většina interiéru je převzata právě z hatchbacku, ale novinkou jest například čalounění, materiály nebo unikátní přístrojový štít. Není třeba dodávat, že do sériové výroby se většina věcí nedostane. Pod kapotou konceptu GLA objevíme přeplňovaný 2.0litrový čtyřválec A250 o výkonu 211 koní a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku 7G-DCT, která přenáší sílu na všechna kola. Samozřejmě sériové GLA bude mít k dispozici více pohonných jednotek, včetně 2.0litru Turbo s výkonem okolo 300 koní pro vrcholnou verzi GLA45 AMG.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz 560 SL na prodej

Představená koncepční studie nemá prý daleko do sériové podoby, která se představí na frankfurtském výstavišti v září roku 2013. Prodeje nového Mercedesu GLA začnou v polovině roku 2014 po celém světě.

Zdroj: Mercedes-Benz