Koncept Audi A2 se představí ve Frankfurtu

Audi již pod přídomkem A2 v minulosti jeden model na silnice vypustila. Jednalo se tenkrát o revoluční vůz, který se mohl pyšnit hliníkovou karoserií a tím pádem skutečně muší váhou. Svého času se však model nesetkal s pochopením zákazníků a mimo skalní fanoušky si svou cílovou skupinu bohužel nenašel. Automobilka se však rozhodla pro letošní autosalon ve Frankfurtu jméno Audi A2 oživit a to pod silným vlivem současných trendů. Koncept nové A2 je totiž plně elektrickým vozem, který vyráží do boje proti připravovanému BMW i3.           

Nový model má své působiště pevně dáno – město. Ruku v ruce s tímto faktem do závratných rozměrů skutečně nevyrostl. Na délku měří 3,8 metru, na šířku 1,69 a na výšku pouhých 1,49 metru. To jsou zatím jediná fakta, která Audi uvádí v oficiální tiskové zprávě.           

Futuristický, čtyřmístný interiér se chlubí celou řadou jedinečných prvků. Za zmínku stojí například středová konzola, posouvající se společně se sedadlem řidiče, plně variabilní nastavení zbylých míst k sezení či prosklená střecha, která se pouhým stisknutím tlačítka ihned zatmaví. Třešinkou na dortu je bezklíčkový přístup do vozu, který vozidlo odemyká či zamyká na základě řidičových gest.           

Mohlo by vás zajímat:  Audi ukázalo koncept kupé Prologue

Exteriér se může mimo krásné tvary pyšnit také novou generací LED světel. Vysoká účinnost dálkových světel není vykoupena oslňováním protijedoucích aut, zadní lampy zase mění svou intenzitu v závislosti na měnících se venkovních podmínkách.           

Bližší informace se zcela jistě dozvíme po oficiálním představení vozu, které je plánováno na 13. září.