Koncept Fornasari Gigi míří do výroby

Při pohledu na vozový park pohybující se na našich silnicích nabývám dojmu, že se zde nic jiného než firemní Octávie, Passaty, místy Fábie či dosluhující Felicie nikdy neprodávalo. Proto s chutí a nadšením vítám všechny zajímavé projekty, které dokážou dnešní šeď na cestách trochu obarvit.

Jedním z takových projektů je například koncept Gigi nepříliš známé italské automobilky Fornasari, který dostal zelenou k vytvoření omezené série.

Nutno však podotknout, že design tohoto modelu, který vznikne jako kupé či kabriolet, není úplně ten nejoriginálnější. Vnější tvary karoserie jsou totiž možná až příliš inspirovány jinými modely. Ať už jde o střechu, zadní svítilny nebo třeba přední část. Nuda to ovšem rozhodně není a to jsme se ještě nedostali k pohonné jednotce.

Pod kapotou by se totiž měl nacházet vidlicový osmiválec o zdvihovém objemu 6,2 litrů s výkonem přes 500 koní (373 kW). To by v kombinaci s nízkou hmotností mělo znamenat zrychlení z nuly na 100 km/h za přibližně 3,5 vteřiny a maximální rychlost přes 330 kilometrů v hodině.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche Cayman v úpravě od TechArt

A kolik bude Gigi stát? V kuloárech se hovoří o částce v přepočtu okolo 5,5 milionů korun.