Koncept Hyundai 45 má udávat nový směr. Design se inspiruje v minulosti, pohon v budoucnosti

Že Hyundai chystá něco zajímavého na letošní autosalon ve Frankfurtu, o tom se mluvilo několik týdnů. Nyní je to konečně venku. Koncept Hyundai 45 má být tím vozem, který bude začínat novou éru automobilky. Nutno říci, že auto už nyní přitahuje pozornost. Stačí si dát dohromady několik věcí, které ho charakterizují. Designová inspirace přišla z minulosti. Druh pohonu myslí na budoucnost. A název? Velmi ojedinělý. Automobilka oficiálně uvádí, že půjde o Hyundai 『45』

Hyundai Pony jako inspirace pro design

Začneme designem, který odkazuje na historický vůz Hyundai Pony, který se vyráběl v sedmdesátých letech. Právě tento vůz se stal určitou předlohou pro novinku s názvem 『45』která však umí zaujmout moderními tvary a podle první fotografie i velmi stylovými světly. Design vozu by měl být celkově nadčasový a využívat moderních prvků. Příkladem mohou být třeba pásy LED diod místo klasického osvětlení, které zmiňuje tisková zpráva.

Elektromobilita jako budoucnost

Alternativní pohony jsou tím, v čem vidí Hyundai budoucnost. Pokud tipujete, zda půjde o vodík nebo elektřinu, vyhrává ten, co hádal druhou možnost. Hyundai 45 má být vozem, který nastolí novou éru elektromobilů této značky. Je pravdou, že ty jsou oproti celé řadě konkurenčních automobilek v menšině a tak se korejská automobilka snaží dohnat jejich náskok. Aktuálně je to pouze Ioniq a Kona, u kterých lze využít plně elektrický pohon. Tato novinka bude symbolizovat novou cestu směrem k elektřině.

Číslo 45 jako pocta

A proč právě označení číslovkou 45? I to odkazuje na historický model. Právě příští rok oslaví Hyundai Pony 45 let od svého uvedení na trh. Nový 『45』tak má být jakousi poctou tomuto modelu. Má na něj nechat vzpomenout a zároveň ukázat, že právě tento vůz byl ve své době něčím výjimečným. A takový má být i tato novinka, na kterou se můžeme těšit ve Frankfurtu, kde se představí v plné parádě.

Mohlo by vás zajímat:  Alfa Romeo 4C 2013 - testovací model po nehodě (video)

A nepůjde o jedinou novinku, která se ve Frankfurtu představí. K vidění bude také nový městský hatchback, tedy nová generace modelu Hyundai i10, nebo ještě zajímavější novinka, a to zajímavá verze hot hatche i30 N.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora