Koncept Infiniti Q30 odhalen, určen zejména pro mladé

Zpočátku byl odhalen pouze teaser, a poté první oficiální snímek, který mimo jiné přinesl také informaci, že premiéra konceptu Infiniti Q30 se uskuteční na frankfurtském výstavišti. Vše proběhlo tak, jak se očekávalo a máme tu pro vás nášup fotografií i kompletní informace.

Vrchní představitelé japonské automobilky hned po debutu dali jasně najevo, že nový model Q30 bude cílit zejména na mladou klientelu a také vzdoruje kategorizacím. Infiniti Q30 totiž není kupé, hatchback ani crossover. Má od každého něco, tudíž se dá říci, že jde o jakousi směs všech třech zmíněných karoserií. Nabídne vzhled kupé, prostornost hatchbacku a světlou výšku crossoveru. Že by zakladatel nové třídy? V sériovém podání půjde o první model, na kterém spolupracoval Sebastian Vettel, nynější ředitel pro výkonnost.

Design elegantního modelu je také ve stylu „od každého něco“. Konkrétně vychází z konceptů Essence, Etherea a Emerg-E, ale také z produkční podoby sedanu Q50, jež se představila na začátku letošního roku. Krom toho disponuje koncepční Q30 také sadou 20palcových litých kol, maskou z uhlíkových vláken a nižšími prahy na bocích karosérie, jenž odkazují na Red Bull RB9 závodící ve Formuli 1.

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti Concept Vision Gran Turismo

Kabina je především individuální, jelikož cílí na mladé zákazníky a ti si mohou navolit kůži, keramiku nebo třeba kov a mít tak jedinečný interiér. Nalezneme zde také kombinaci matného a lesklého povrchu, horní část opěradel pak disponuje zabudovanými reproduktory audio systému. Na závěr značka Infiniti prohlásila, že sériová výroba by se mohla rozjet v roce 2015 a to v anglickém závodě Nissan Sunderland.

##q30##

Zdroj: Infinti