Koncept Mitsubishi Engelberg Tourer – spojení SUV a elektřiny

Autosalon v Ženevě se nezadržitelně blíží. A tak mnoho automobilek pomalu ale jistě upozorňuje na to, co zde chystá předvést. Jednou z takových je také Mitsubishi, která si připravila celkem unikátní koncept. Jeho název je  Mitsubishi Engelberg Tourer a charakter vozu má být jasný. Ukázat, jaký může být výsledek, když se postaví SUV na elektřinu.

Důraz na výkon?

Samotná automobilka uvádí, že název Mitsubishi Engelberg Tourer vznikl podle města Engelberg, které je spojeno s celou řadou různých sportovních úspěchů. Ty se sice netýkají motorismu, ale když je do tohoto segmentu přesuneme, může to být předzvěst toho, že tento vůz by mohl nalákat nejenom na vhled, ale také na výkony, kterých bude schopno na silnicích dosahovat.

Všeho bude dostatek

I takto charakterizuje automobilka Mitsubishi tento koncept. Co si pod tímto vyjádřením představit? lehké potvrzení našich slov. Mluví o dostatku výkonu spojeného s elektrickým pohonem. Stejně tak mluví o dostatku moderních technologií, které umožní vozu zdatně konkurovat rostoucí konkurenci. Auto má mít i dostatek stylu. Na reální posouzení si však budeme muset ještě počkat, protože oficiální fotografie konceptu Mitsubishi Engelberg Tourer zatím k dispozici nejsou.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora