Konec sportovních vozů Mitsubishi, firma se chce profilovat jiným směrem

Japonská automobilka Mitsubishi byla v minulosti hodně spojována se sportovními typy vozů. Vlajkovou lodí společnosti byl především model Lancer Evo. Sportovní vozy poslední dobou opět získávají na popularitě, a tak spousta automobilových firem oživuje jejich výrobu. Toto však firma Mitsubishi nemá v plánu.

Popularita sportovních vozů

Příkladem automobilek, které na oblíbenost sportovních vozidel zareagovaly, jsou druhé dvě známé japonské automobilky – Honda a Toyota. Toyota dobývá automobilový trh svými modely GT86 a Supra, Honda pak vozem Civic Type-R či supersportem NSX. Jak již bylo uvedeno výše, firma Mitsubishi po dlouhá léta patřila mezi automobilky zaměřující se na sportovní verze vozů, kromě Lanceru Evo se vám jistě vybaví i další legendární model Mitsubishi Eclipse.

Nový začátek

K navázání na tuto tradici se ale společnost v blízké budoucnosti nechystá. Firma Mitsubishi totiž vydala oficiální prohlášení, že se hodlá soustředit především na vozy SUV, crossovery, pohon 4×4 či na alternativní verze pohonu svých vozidel. Vedení společnosti toto rozhodnutí vysvětluje tím, že chce firmu posunout dále a jiným směrem.

Objevují se ale i názory, že v současném globalizovaném světě je japonská automobilka příliš malá, a tak nemůže vyrábět příliš široké spektrum vozů (od SUV vozů až po sportovní). Zároveň si ale ani nemůže dovolit riskovat a úzce se zaměřovat jen na jeden typ automobilů, například těch sportovních.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Jak vypadají supersporty bez exkluzivního stylingu?