Kontroverzní ojetiny se stávají bazarovými ležáky. Důvodů, proč je nekoupit, je několik

Jsou vozy, které se v bazarech skoro ani neotočí, a potom tu jsou vozy, které se stanou takzvaným ležákem. Autem, které bude stát na prodejní ploše klidně i několik měsíců. Důvodem může být určitá kontroverznost daného auta. O jaké vozy se může jednat a proč je namístě nechat je raději bez povšimnutí?

Elektromobily

Vozy na elektřinu už nejsou tak raritní jako před několika lety. Můžeme je koupit nejenom nové, ale i ojeté. V bazarech se však stávají zbožím, které moc lidí nechce. Důvodů může být celá řada. Horší kondice baterie, nedostatečný dojezd nebo vysoká cena. Kdo o elektroautě uvažuje, tomu se může více vyplatit raději investovat do nového.

Kabriolety

Sen o vyjížďce kabrioletem nemusí mít jenom muži středního věku. Většinou ale zůstane jenom u snů. Využitelnost takového auta je v našich končinách poměrně malá. V zimě přinese více problémů než užitku a v létě není vždy čas na projížďku bez střechy. V bazarech tak leží kabriolety těch, kteří ho unáhleně koupili. A tyto vozy dlouho čekají na dalšího zájemce, který udělá chybu.

Zdroj obrázku: Freepik

Sportovní vozy

Jde o velmi podobnou kategorii jako v případě kabrioletů. Na zábavnou jízdu je takové auto jako stvořené. Zároveň má ale skoro nulovou praktickou využitelnost, nehledě na to, že se na našich silnicích úplně necítí jako doma. Kdo se rozhodne takové auto prodat, může počítat s tím, že se mu to jenom tak nepovede. I tento typ kontroverzních ojetin patří mezi ležáky.

Nabourané vozy

Mnoho lidí se snaží prodat auto po nehodě ve stavu, v jakém stojí a leží. Tedy neopravené. Jejich cílem je snížit cenu tak, aby se novému kupci koupě i s financováním opravy vyplatila. Realita je však úplně jiná. Kupovat bourané auto, které nebude nikdy tak bezpečné jako to netknuté, nechce nikdo. Maximálně nepoctivý spekulant, který ho opraví a nehodu se pokusí zatajit, což se však díky různým databázím dá zjistit.

Zdroj: https://cardealermagazine.co.uk/publish/top-50-used-car-dealers-by-second-hand-stock-numbers-revealed-as-figures-show-more-than-200000-used-cars-sold-in-august/202252