Kopecký s Gillem připraveni na asijskou část APRC

Tovární pilot značky Škoda Jan Kopecký po vítězství na domácí Rally Bohemia jede do malajsijského dobrodružství plný sebevědomí. 10 000 kilometrů od místa posledního startu čekají na aktuálního lídra šampionátu Kopeckého, a jeho týmového kolegu Gaurava Gilla, ve čtvrtém podniku APRC obzvláště namáhavé rychlostní zkoušky. Továrně podporovaný tým Škoda MRF vede po třech vítězstvích ve třech soutěžích hodnocení APRC a chce svoji úspěšnou sérii prodloužit i na Rally Malajsie.

„Obhajoba prvenství na Rally Bohemia před branami sídla značky Škoda v Mladé Boleslavi byla pro mě a spolujezdce Pavla Dreslera speciálním momentem. To nás povzbudí i pro druhou půlku sezóny v APRC,“ říká Jan Kopecký. Český matador korunoval 12. července trojnásobný triumf značky Škoda na domácí „Bohemce“, která se jela ve znamení oslav 40letého jubilea modelů Škoda RS. Vzpomínkou na tehdejší legendární vozy byl červeno-bílý design továrních vozů Fabia S2000.

Ve stejných barvách pojede Kopecký i následující víkend s vozem týmu Škoda MRF na malajsijské rally. To je ale asi jediná podobnost mezi soutěžemi v Evropě a Asii. „Musím se rychle přeorientovat z rychlých asfaltových tratí v Česku na bahnité cesty skrz banánové a kokosové plantáže v Malajsii,“ komentuje Kopecký.

„Tropické teploty v Malajsii představují rovněž velkou výzvu,“ přidává Kopecký. „Na to musíme být náležitě připravení. V minulých týdnech jsme proto opět trénovali v sauně navlečení do našich jezdeckých kombinéz. Podobné podmínky panují v naší Fabii S2000, když jsme na soutěži opravdu na limitu. Děláme vše, abychom byli na toto dobrodružství co nejlépe připraveni.“

Jak těžká je soutěž v Malajsii, ví z vlastní zkušenosti týmoví kolegové Gaurav GillGlenn Macneall z loňského roku. Tehdy tato posádka vylétla první den soutěže po silných deštích z rozmočené trati a darovala tak soupeřům vítězství. „Určitě chceme letos zajet lépe a nejraději vyhrát. Ale nejdůležitější bude dojet do cíle a vyjet důležité body do hodnocení značek,“ říká Gaurav Gill. „Ale jedno je mi zcela jasné: Pokud chci obhájit loňský titul APRC, musím na to jít v Malajsii zostra.“

Mohlo by vás zajímat:  Škoda představila modernizovaný Superb s paketem Outdoor

Obhájce titulu je s 66 body druhý za vedoucím Kopeckým (105 b.), který po druhém místě za Gillem na úvodní soutěži na Novém Zélandu triumfoval v následujících rally v Nové KaledoniiAustrálii. V Malajsii, úvodním podniku asijské části APRC, čekají na piloty tropické teploty a 217,40 kilometrů rozdělených do 14 rychlostních zkoušek.

Zdroj: Škoda Motorsport