Koupě auta po zimě může být ošemetná, řada majitelů se snaží vozu rychle zbavit

Obecně se nedoporučuje kupovat auto v zimním období. Důvodem je především nepřízeň počasí, kdy nevěnujeme pozornost prohlídce tak, jak by se slušelo a patřilo. Ani nástup jara však není z hlediska koupě auta úplně ideální doba. Z jakého důvodu? Mnoho lidí se chce aut právě v tomto období doslova zbavit a neznalý člověk na triky prodejců snadno naletí. Co je hlavním rizikem?

Akumulátor

Mrazivé teploty akumulátoru příliš nesvědčí. Mnoho lidí nedbá ani na kontroly, ani na včasnou výměnu, nebo dokonce jeho nabíjení. Po zimě tak může být v takovém stavu, že rozhodně nesplní očekávání a může být první věcí, kterou je nutné na autě měnit, aby vůbec startovalo. Nová autobaterie nemusí být nic lehkého, a mnoho prodejců se tak snadno zbaví svého auta se starou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Karoserie

Co dá karoserii zabrat? Je to kombinace vlhkosti a soli. Právě tato kombinace je v zimě velmi častá. Někteří rizika ještě zvyšují tím, že auto parkují v teplých garážích, a tak prostředí pro ničení karoserie přímo vytvářejí. Na autě po zimě může být mnoho míst, kde se koroze začíná tvořit. Majitel takového vozu o místech ví, a proto se chce auta rychle zbavit, aby přesunul problém na někoho jiného.

Klimatizace

V jarních dnech ještě klimatizaci nemusíme využívat, což znamená, že při zkušební jízdě nemusíme ani zaregistrovat, že je s ní něco v nepořádku. Problémem může být například funkčnost, ale klidně i nepříjemný zápach. I toto může být důvod, proč lidé prodávají auta hned po zimě, jelikož v horkých letních dnech by se celkem snadno přišlo na to, co se snaží zamaskovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pneumatiky

Každý ví, že existují dva druhy. Letní a zimní. Koupě vozu hned po zimě může být rizikem z důvodu, že na autě bude ještě obuta zimní sada. To pro kupujícího znamená velmi brzké náklady spojené s koupí sady letní, kterou v následujících týdnech využije. Také je třeba dát pozor na hloubku dezénu, jelikož pneumatiky na voze už následující sezonu nemusí zvládnout.