Koupil si bourané auto. Ne omylem, ale záměrně. Teď promluvil o jeho výhodách

Většina lidí nechce bouraná auta, ale jsou i tací, co je záměrně vyhledávají. Mluví o tom, že takové vozy mají mnoho výhod. Jaké to mohou být a proč se někdy skutečně může vyplatit nákup bourané ojetiny? Na hlavní důvody se podíváme a rozhodně je vidět, že až tak překvapivé nejsou.

Nízká cena

Bourané auto moc lidí nechce, což se pochopitelně pozitivně projeví na jeho ceně. Je samozřejmě pravdou, že je třeba k ceně připočítat i cenu budoucí opravy, ale když se vše sečte, může výsledná suma být o poznání levnější, než u auta nebouraného. Navíc zde vždy máme možnost opravy svépomocí nebo u známého mechanika, která může vyjít podstatně levněji, než v autorizovaných servisech, kde by auto nechával opravovat původní majitel.

Jasný stav vozu

Není nic výjimečného, že většina prodejců o ojetinách lže. Vymýšlí si, jak pokud jde o technický stav vozu, tak i pokud jde o jeho historii. Z bouraných aut se stávají nebouraná a technické problémy jsou maskovány. To u bouraných vozů není příliš časté. Nehoda se nijak nezakrývá a už na první pohled lze vidět, jak na tom auto je po všech stránkách.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jistota kvalitní opravy

Koupit si bourané a už opravené auto může být rizikové také v tom, že nikdy nevíme, jak hodně bylo auto poškozené a hlavně nevíme ani to, kdo ho opravoval a jak. Nemáme jistotu, že práce byla provedena kvalitně a že vůz je bezpečný. I proto je lepší koupit si auto nabourané a mít jistotu, že si ho necháme opravit tak, aby požadavky na kvalitu a bezpečnost splňovalo.

Férový přístup

Pokud někdo prodává bourané auto, a jasně napíše co s ním je, jak k nehodě došlo, tak se dá očekávat jistota férového přístupu a toho, že takový majitel nebude skutečně nic tajit a koupíme vůz ve stavu, v jakém ho vidíme. I to může být pro mnohé přijatelnější cesta, než koupě vozu co vypadá dobře jenom proto, že na něm řada lidí zamaskovala vše, co se dalo.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora