Koupil si zbrusu novou Teslu, a po první jízdě ji vrátil. Uletěla jí střecha

11

Pokud investujete do akcií, pravděpodobně víte, že akcie automobilky Tesla patřily v uplynulých několika letech mezi největší příležitosti na trhu. I když má firma minimální tržby, které zdaleka nepokryjí její náklady, cena akcií Tesly letěla vzhůru doslova raketovou rychlostí. Která jiná firma za poslední rok zdesetinásobila cenu svých akcií? Při střízlivějším pohledu někoho, kdo nepokládá automobily značky Tesla za dokonalost samu, jde o naprosto nesmyslný trend, který se musí brzy zlomit.

I Tesla má své mouchy

Pravdou je, že Tesly, které už brázdí i české silnice, mají řadu konstrukčních chyb. Ty se nemusí projevit okamžitě, obvykle je zaznamenáte jen za určitých okolností. Zejména z těch, které nejsou v domovské Kalifornii této značky obvyklé. V minulosti se na internetu probíralo například to, že:

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli stoupajícím cenám využívají mnozí při tankování známý fígl. Jediné, čeho dosáhnou, je výsměch
Zdroj obrázku: Tesla
  • Vozům Tesla Model 3 odpadává zadní nárazník, pokud rychle vjedou do hluboké louže
  • Konstrukce sedadel Tesly Model 3 je mnohem náchylnější k rezivění, než by bylo zdrávo
  • Některé Modely Y lidově řečeno „nelícují“, jejich díly tedy do sebe nezapadají tak, jak jsme zvyklí u jiných aut

Tesla kabrioletem

Unikátní problém se svým autem však zaznamenal bývalý majitel Tesly, který na sociální síti Reddit vystupuje pod přezdívkou Nathaniel. Ten si spolu s otcem koupil nový a na poměry kalifornské automobilky levný Model Y. Během prvních dvou hodin jízdy byl se svým autem spokojen, kvitoval tradiční výhody nejznámějšího výrobce automobilů – jeho nový vůz byl tichý, elegantní, jel naprosto plynule… Navíc ušetřil za benzín a neznečišťoval životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  K úspoře paliva pomohou různé metody. Tyto se však nedoporučují

Spokojenost se však rychle změnila v překvapení a následně ve zlost. Auto najednou začalo vydávat zvláštní zvuky a po chvíli mu zcela odletěla panoramatická střecha. Z Tesly se tak stal během okamžiku kabriolet. Střecha naštěstí nikoho nezranila a také Nathaniel incident přežil bez újmy na zdraví. Auta se však rychle zbavil.

Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora