Koupit nový vůz lze i levně. Už za pár měsíců se ale mohou projevit možná rizika

Pohled na automobilový trh není příliš příjemný. Auta zdražují a pro běžného člověka je takřka nereálné, aby si koupil nový vůz. A tak je odkázán na nabídku ojetin. Na druhou stranu je třeba dodat, že i v segmentu nových vozidel se lze setkat s takovými, které jsou cenově hodně zajímavé. Není to jenom populární Dacia. Aktuálně je to třeba SsangYong či první čínské automobilky, které k nám vstupují. Ne vždy ale může být koupě extrémně levného auta dobrou volbou. Podíváme se na několik obecných důvodů, které je třeba zvážit.

Následný servis

Koupit nové auto znamená dostat na něho také záruku. Aby byla platná, je mnohdy nezbytné každý rok zamířit na pravidelnou prohlídku. A ta něco stojí. V tu chvíli může majitel levného auta doslova zuřit zlostí, jelikož ceny některých prohlídek stoupají do astronomických výšin. Ušetřené desetitisíce na kupní ceně tak klidně zaplatí za několik let právě kvůli nezbytným pravidelným návštěvám.

Zdroj obrázku: Freepik

Osekaná výbava

Důvodem levné ceny nemusí být jenom to, že výrobce vozidla snižuje svou marži nebo má velmi efektivní výrobu s nízkými náklady. Jednoduše je za tím to, že výbava takového vozu je značně osekaná. Často se setkáme také s označením „verze žebrák“. Je pravdou, že mnoha lidem může takové auto stačit, ale v případě pravidelného a delšího cestování mohou dnes již běžné věci, jako třeba klimatizace nebo rádio, značně chybět.

Obyčejné provedení

Auto je především dopravním prostředkem a není vždy nezbytné, aby vypadalo dokonale. Přesto je ale u některých levných vozů vidět jejich příliš obyčejné provedení. Základní, nejlevnější materiály, nedokonalé materiálové zpracování a někdy také ne úplně dokonalé provedení, pokud jde o bezpečnost. To vše jsou věci, na kterých se dalo ušetřit a které se pozitivně projeví v prodejní ceně. V reálném provozu ale mohou být i nebezpečné.

Zdroj: https://towardsdatascience.com/is-an-expensive-car-cheaper-in-the-long-run-52b2875b0eaa