Koupit ojeté auto za lepší cenu může každý. Tyto argumenty přesvědčí každého prodejce

handsome-elegant-man-car-salon

Jedním z velmi důležitých parametrů při koupi auta je jeho cena. Při koupi nového je možné spoléhat na určitou benevolenci v autosalonu, který si sníží marži. Při koupi ojetiny je však možnost zahýbat s cenou podstatně lepší. Stačí jenom vědět, co prodávajícímu říct, aby šel s cenou níže. Jsou věci, které fungují opravdu spolehlivě.

Problémy s autem

Pokud kupujete ojetinu, musíte si ji důkladně prohlédnout. S ohledem na stáří, stav najetých kilometrů a další věci je jasné, že auto nebude v úplně dokonalém stavu. S tím do toho jako kupující pochopitelně jdete. Zároveň to ale může být určitá možnost, jak snížit cenu. I když byste auto přes drobné vady koupili, nebojte se na ně upozornit a chtějte slevu. Prodejce jistě bude ochoten jít o něco níže.

Rychlé jednání

Vyplatí se jezdit na prohlídku auta s penězi v kapse. Nebo alespoň s platební kartou, se kterou bude možné obnos okamžitě vybrat. Důležité však je mít nebo vybrat vždy o něco méně. Peníze prodejci ukázat a říci, že když sleví na tuto částku, může mít prodej vyřízený teď a tady. Ukázaným penězům prodejce málokdy odolá a většinou kývne na poskytnutí slevy.

Mohlo by vás zajímat:  Nezájem o elektromobily přisuzuje většina stále stejným problémům. Hlavní důvod je však jiný
Zdroj obrázku: Freepik

Ostatní inzeráty

Stejně jako se na prohlídku auta připravuje prodávající, měl by se připravit i kupující. Jak? Na internetu. Stačí si stáhnout a vytisknout několik inzerátů stejného auta. Takových, která jsou velmi podobná, ale za nižší cenu. Následně už stačí přesvědčit prodejce, že když kývne na stejnou cenu jako u jiného auta, vůz berete. Obvykle to každý vyslyší.

Manželka

Možná to může znít sexisticky, ale jde o jasný fakt. Nechte svou manželku nebo přítelkyni, ať zkusí vyjednat lepší cenu. Ať použije své ženské zbraně. Ve většině případů to zafunguje a kupované auto bude rázem podstatně levnější, i když v inzerátu byla uvedena původně naprosto jiná částka. I takhle se dá cena usmlouvat, pokud nejste single.

Zdroj: https://www.investopedia.com/articles/investing/091714/how-get-good-deal-used-car.asp