Koupit ošklivé auto může působit komicky, nepovedený design ale nabízí svému majiteli samé výhody

Když se vybírá auto, vstupuje do hry celá řada různých faktorů, na které by se mělo hledět. Kromě parametrů, vlastností a výbavy hraje pro někoho roli také vzhled auta. I když zde jsou měřítka individuální, jsou některé vozy, u kterých se většina lidí shodne, že jsou ošklivé. Většina lidí se jim vyhýbá, přitom jejich koupě může mít své výhody.

Příznivá cena

O vozy s nepovedeným designem není příliš zájem. A to platí jak v případě nových modelů, tak také v případě ojetin. Kdo se rozhodne si takové auto přece jenom koupit, může profitovat z nízké ceny. Dealer se bude snažit co nejdříve prodat připravenou skladovku a vlastník ojetiny nechce, aby mu auto v bazaru dlouho stálo a stárlo. V obou případech tak sníží cenu natolik, aby si auto našlo svého nového majitele.

Ochrana před zloději

Jsou vozy, které se kradou hodně, a naopak vozy, kterých si zloděj ani nevšimne. Do první kategorie pochopitelně patří ta auta, o která je zájem. A se kterými se zloděj v provozu snadno ztratí a nebudí pozornost. O ošklivé auto velký zájem nebude, a tak není ze strany zlodějů důvod ho krást. A pokud už, může být tak nápadný, že se hned najde řada svědků, kteří pomohou s vypátráním odcizeného vozu. I to je výhoda při koupi ne úplně designově povedeného vozu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dostupnost dílů

Na každé auto existují náhradní díly. Na taková, která v provozu dominují, však mohou být z důvodu velké poptávky delší čekací lhůty. To u vozů ošklivých je zájem o díly spíše menší, a tak se z nich stávají skladové ležáky. A to jak v případě dílů nových, tak těch použitých nebo repasovaných. I to přináší pro majitele nepěkného vozu výhodu. Když díl potřebuje, může ho mít takřka okamžitě.

Mohlo by vás zajímat:  Vůně do auta pomohou nejenom se zápachem, ale zlepší i komfort jízdy

Nalezení auta

Když design vozu umocní ještě netradiční barva, má to ohromnou výhodu na velkých parkovištích. Najít auto, které designem i barvou vybočuje od standardu, je celkem jednoduché a mnozí si tak ušetří bloudění uličkami, které jsou plné tolika stejných aut.

Zdroj: https://www.theodysseyonline.com/9-benefits-having-ugly-old-car

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora