Krupobití je pro auto hotová pohroma. Naštěstí ho lze během parkování dobře chránit

Léto má většina z nás spojené s bezstarostnými radovánkami, dovolenými a letními románky. Ale i tohle zdánlivě bezpečné a klidné období má pro motoristy své nástrahy. Na silnicích se to jen rojí nebezpečnými řidiči – na hlavních tazích můžete narazit na sváteční řidiče, kteří po roce vytáhnou auto z garáže a vyrazí na dovolenou k moři. Na okreskách zase hrozí setkání s omladinou, která se tajně učí řídit, nebo s lidmi vracejícími se z oslav, diskoték a dalších druhů zábavy ve stavu, v němž by za volant rozhodně usedat neměli. A pak jsou tu bouře a krupobití. Právě krupobití je věnován náš dnešní článek.

Zdroj obrázku: Pixabay

Když nemáte garážové stání…

Podobně jako proti mnoha jiným rozmarům počasí a dalším nepříjemnostem, vaše auto před krupobitím nejlépe ochrání krytá garáž. Pokud ji nemáte k dispozici přímo v domě, ve kterém bydlíte, můžete zvážit její pronájem, ceny se v závislosti na velikosti města a lokalitě pohybují v řádu stovek korun až zhruba tisícovky měsíčně. Krytá garáž je spolehlivou ochranou nejen proti krupobití, ale také proti:

  • zlodějům a vandalům,
  • mrazu a zamlžování skel,
  • nadměrné vlhkosti,
  • ptačímu trusu.
Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla na dálnici dodržuje málokdo. I když zvyšují bezpečnost, jsou spíš pro smích
Zdroj obrázku: Pixabay

Kupte si alespoň ochranný potah

Pokud jste se dočetli až sem, garáž ve vašem případě z nějakého důvodu nepřipadá v úvahu. Druhou nejlepší ochranou proti krupobití je kvalitní ochranný potah, který koupíte v hobby marketech nebo na benzinových pumpách. Ceny takových potahů začínají někde na 500 korunách, za silnější a kvalitnější potahy však můžete zaplatit i desetkrát tolik.

Ale aby toho nebylo málo, potah je třeba na auto správně upevnit, aby ho silný vítr, který krupobití obvykle provází, nemohl strhnout. A plachtu je třeba podložit nějakou měkkou vrstvou, která utlumí kinetickou energii krup a ochrání kapotu i skla vašeho auta. Tady stačí starší vyřazená peřina, silný koberec či jakákoli jiná vhodná textilie.