Které auto si NEkupovat? Toto je přehled nejméně povedených možností

Vybrat v dnešní době auto nemusí být nic lehkého. Proč? Kvůli nabídce. Ne proto, že by byla malá, ale je to naopak proto, že je až příliš velká. Vybrat proto takové auto, které by po všech stránkách vyhovovalo, nemusí být zase až tak nic lehkého. Dobrým vodítkem jsou různá hodnocení a různé testy, kterých se lze držet. Většinou na naše webu mapujeme ty vozy, které jsou nejlepší. Dnes se podíváme na opačný břeh. A to konkrétně a ty vozy, které není úplně ideální kupovat.

Subkompaktní vozy

Kategorie aut, od které se toho zase až tolik nečeká. Jedná se o malá auta, určená spíše na kratší cesty maximálně ve dvou, a s minimem zavazadel. Tím vozem, kterému je dobré se v této kategorii vyhnout, je model Mitsubishi Mirage. Důvodů je několik. Problémem jsou horší jízdní vlastnosti, celkem nedostačující tříválcový motor, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že autu se moc nedařilo v crash testech. Jedinou věcí, kterou dokáže zaujmout, je cena. Ve své kategorii patří k cenově nejdostupnější vozidlům.

Kompaktní vozy

Stále kategorie, která je charakteristická tím, že se zde mluví o autech která jsou malá a nijak velkou praktičnost od nich čekat nelze. Kdo toto při rozhodování vezme v potaz, ten nemusí být z některých vozidel zklamán. Který model určitě nebude? Je to Fiat 500L. Tento model nejenom-že příliš dobře neobstál v crash testech. Negativně je hodnocena také samotná pohodlnost a poloha sezení. Nepříliš růžová je také jeho spolehlivost. Přesto má něco, co je důvodem, proč o autě někteří uvažují. Jde jak o celkem  velký zavazadlový prostor, tak i skutečně stylový vzhled.

Vozy nižší střední třídy

Kategorie, která je dnes velmi populární. Dá se říci, že se jedná o skupinu vozů, které mají nabídnout hlavně všestrannost. Tedy zajímavý vzhled, dostatek prostoru, praktičnost i celkem pohodlné svezení. Jsou však i výjimky. Tou hlavní je podle hodnocení určitě model Chrysler 200, který pokud něčí skutečně nijak výrazně nevynikne, tak jsou to jízdní vlastnosti. A to jak spolu s ovladatelností, tak i často delšími prodlevami jak v souvislosti se sešlápnutím pedálu, tak otočením volantu. I zde však musíme zmínit dvojice pozitiv. Jedná se jak o povedený a stylový vzhled, tak i dobré odhlučnění kabiny.

Střední třída

Tady už mluvíme o vozech, které nejsou pro každého. Jde o třídu určenou hlavně pro toho, kdo hledá něco více, ale přitom chce kromě luxusu i praktičnost. V podstatě jde o vozy, které vycházejí z výše uvedené kategorie, ale jsou určené pro náročnějšího a také movitějšího zákazníka. Překvapením v této kategorii je to, že zde zklamal model Mercedes-Benz CLA250. Hlavním negativem je zde motorizace a převodovka, kdy obojí vypadá, jako by bylo takzvaně šito horkou jehlou. Druhý negativem vozu je také menší vnitřní prostor, co na jízdním komfortu nijak nepřidá. Na druhou stranu vůz velmi dobře vypadá, je prošpikovaný moderními technologiemi a je to Mercedes.

Mohlo by vás zajímat:  Honda Civic po modernizaci zná české ceny

Vyšší střední třída

Tato kategorie už je jakýmsi předělem mezi tím, co je ještě určené třeba pro rodinu, a co už je typickým manažerským luxusním vozem. Pokud se máme držet této kategorie, je dobré vsadit na osvědčené německé značky, se kterými chybu rozhodně nelze udělat. Jsou však vozy, se kterými chybu udělat lze. A to poměrně snadno. Jedná se o vůz Lincoln MKS. Na to, v jaké třídě je, vypadá strohý jak z vnější, tak i ze své vnitřní části. Také úplně nesplňuje jeden z požadavků na komfort, jelikož jízda v něm je přece jenom hlučnější. Má ale i něco, proč se o něj lidé mohou stále více zajímat. Je to motor V6 s objeme 3,7 litru, který je rozhodně velkým argumentem, proč přimhouřit oči nad negativy.

Vozy SUV

Stále velmi populární kategorie. I když je pravdou, že v posledních letech se dané modely stále více zmenšují. Přesto ale v kategorii klasických SUV lze najít řadu přijatelných zástupců. Kterým je ale nutné odpustit to, že to už dávno nejsou vozy do terénu, ale na zpevněné asfaltové silnice. Když vybíráte, bude nejlepší vyhnout se modelu Dodge Journey. Je pravdou, že vozy SUV mnohdy neoplývají nijak malou spotřebou. Tady je to však už neúnosné. A to hlavně v souvislosti s parametry vozu. Na to, jak je velký, se mu příliš nedařilo ani v crash testech. Výhodu ale přece jenom má – je to právě jeho velikost, kterou ocení početné rodiny s mnoha zavazadly.

Kompaktní SUV

Toto je ta kategorie, o které už je možné říci, že dnes jasně dominuje. Jde o kompaktní SUV, tedy vozy lehce zmenšené, které však stále nabídnou dostatek místa a také dostatek praktičnosti. Nabídka je zde opravdu široká a z dané škály je vybrán vůz, kterým je Land Rover Discovery Sport. Ten je tím modelem, který rozhodně nelze doporučit. A to z důvodu že jeho slabou stránkou je spojka a turbodmychadlo. To způsobuje, že auto zkrátka nejede tak, jak by se očekávalo. Jinak by ale bylo skvělé, jelikož se jedná o model který nadchne bezpečností, který nadchne luxusem a pochopitelně nadchne také skvělým designem.

Mohlo by vás zajímat:  Omlazené Mitsubishi ASX vstoupilo na náš trh. Informace, české ceny

Luxusní SUV

V populární kategorii automobilů rozhodně ještě musíme zůstat. A když se podíváme na to, co může nabídnout, je to vcelku jasné. jde o kombinaci velikosti, praktičnosti a dále luxusu. Jedná se o segment, který vychází z luxusních limuzín, které mají majestátní vzhled. Tato kategorie zkrátka zaujme na první pohled. Ne však v případě, když je tím vozem Cadillac Escalade. Je však pravdou, že svým vzhledem upoutá. Během jízdy už to tak růžové není a rozhodně ani nebude. Jaké jsou problémy? Horší ovladatelnost a dále také ne příliš povedené brzdy. Vzhledem k tomu, kolik automobil vlastně stojí, se jedná o velké zklamání. Hlavně v porovnání s konkurencí.

Vozy MPV

Vozy, u kterých nijak výrazně nevyniká jejich design. Je třeba se smířit s tím, že designově povedený kousek je v této kategorii doslova nemožné najít. Je to proto, že dané vozy jsou zaměřeny hlavně na to, aby dokázaly převézt větší množství zavazadel, nebo více pasažérů. Jde tak o optimální volbu pro jakoukoliv početnou rodinu. Tedy pokud nepůjde o auto Chrysler Town & Country. Ten výše uvedené rozhodně nesplňuje, jelikož hlavním negativem je právě nedostatek pohodlí ve druhé řadě. Na delších cestách je to doslova peklo. Navíc je třeba mít obavy i z nehod, jelikož crash testy při čelním nárazu nedopadly nijak dobře.

Ekologická auta

Kategorie vozů, která je na západě stále populárnější, ale u nás stále ještě nedošlo k tomu, že by si lidé našli do této kategorie cestu. Je to dost možná dáno i tím, že ne všechny vozy jsou zde kvalitní a dobré. Který model vyšel v této kategorii jako ten, který je zaručeně nejhorší? Jde o vůz Mitsubishi i-MiEV. Problémem jsou hlavně špatné jízdní vlastnosti vozu, velmi malá velikost, až nulová praktičnost, nebo nepovedený design. Toto všechno dohromady dělá z tohoto modelu tu nejhorší možnost, která se nabízí.

Komentáře