Kuny od auta odradí vůně do toalety. Stačí ji nainstalovat do motorového prostoru

Side View Man Closing Car Hood

Kuny nemusí trápit jenom chovatele slepic. Jsou postrachem i řidičů. Dokážou se totiž zabydlet ve voze, kde udělají pohromu. Konkrétně zde poškodí elektroinstalaci a auto se stane nebezpečné nebo kompletně nepojízdné. Boj proti kunám však nemusí být marný. Stačí jenom vědět, jak na ně vyzrát. Existuje věc, která zabere stoprocentně.

Otevřete kapotu

Jako první byste měli zkontrolovat, zda má kuna o vaše auto vůbec zájem, nebo zda se zde již neusídlila. Jak to poznáte? Poměrně snadno. Jako první zvedněte kapotu. Podívejte se, zda ji tam přímo neuvidíte. Pokud ne, pátrejte v motorovém prostoru i kolem auta po zbytcích. Mohou to být zbytky pečiva, masa či uzenin nebo i skořápek. Že se u vás v autě usídlila kuna, poznáte třeba i podle poškozené elektroinstalace. Dokonalým důkazem může být začátek budovaného hnízda.

Mohlo by vás zajímat:  Čekání na nové auto se vyplatí. Získáme ideální vůz i možné benefity

Pomůže vaše toaleta

Možností, jak vypudit kunu z auta, je celá řada. Pokud na to chcete jít jednoduše a zároveň nechcete moc utrácet, máme pro vás tip. Zamiřte na toaletu, ze které vezměte klasický WC blok. Tedy onu závěsnou vůni, která zajišťuje záchodu svěžest. Právě tento doplněk může skvěle fungovat i proti kunám.

Zdroj obrázku: Freepik

Nainstalujte ji do auta

Závěsnou vůni z toalety umístěte v autě, ideálně v motorovém prostoru. Důležité je zavěsit tuto vůni pokud možno co nejdále od motoru, a to kvůli teplotám. Také ji zde co nejlépe upevněte, aby se během jízdy neuvolnila. Takto upravené auto by mělo každou kunu odpudit, protože je to právě tato vůně, kterou zvíře nesnáší.

Mohlo by vás zajímat:  Jedničku řadíme většinou automaticky, v mnoha situacích ale není nejlepší volbou

Pravidelně auto kontrolujte

Závěsná vůně z toalety samozřejmě nemá neomezenou životnost. Pravidelně se proto dívejte pod kapotu, ideálně jednou za dva měsíce. Pokud už tento jednoduchý odpuzovač dochází, nahraďte ho novou vůní. Nemusíte přitom nijak utrácet, jelikož plně postačí ta nejlevnější a nejobyčejnější vůně, která je v obchodech k sehnání.

Zdroj: https://www.marderabwehr.de/en/advice/repel-martens/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora