Kupování auta za deště není dobrý nápad. Jakmile vysvitne slunce, zjistíme hořkou pravdu

Koupě auta je spojena s řadou rizik. Když už se rozhodneme podívat se na nějaký konkrétní vůz, je třeba prohlídku plánovat i podle počasí – tedy pokud nemáme v plánu vůz prohlížet v zastřešených prostorách. K tomu obvykle ani v autobazarech, ani u soukromých prodejců nedochází. A tak mnozí kupují auto, i když prší. A to je velká chyba. Proč?

Nevidíme karoserii

Při koupi auta je třeba si důkladně prohlédnout karoserii vozu. Můžeme tak snadno vidět případné oděrky nebo jiná poškození. Když však vůz kupujeme během deště, máme problém. I když se to nezdá, tak kapky vody mnoho věcí doslova dokonale skryjí. Auto se proto jeví jako bezproblémové, ale hned při prvním slunečném dni vidíme, co jsme přehlédli.

Spěcháme

I když při dešti budeme nanejvýš mokří a nic jiného nám v podstatě nehrozí, přesto je nám daná situace nekomfortní a chceme v dešti trávit co nejméně času. Při koupi auta to ale může mít doslova fatální následky. Auto je třeba si důkladně a detailně prohlédnout. Ale když prší, chceme vše urychlit. Snadno se může stát, že na prohlídku necháme jen minimum času a spousta věcí nám bohužel uteče.

Zdroj obrázku: Pixabay

Hůře slyšíme

Při dešti slyšíme často výrazný hluk dopadajících kapek, ke kterým se může přidat také vítr. To způsobí, že velmi často neslyšíme to, co bychom slyšet měli. I když si auto necháme nastartovat a posloucháme jakékoliv nestandardní zvuky, může je přehlušit zvuk dopadajících kapek. A to platí jak o situaci, kdy stojíme venku u kapoty, tak o situaci, kdy jsme uvnitř vozu a kapky padají na celou karoserii vozu. Hluk se v tomto případě snadno přenáší i dovnitř.

Neprojedeme vůz optimálně

Na suché silnici máme možnost vůz otestovat mnohem lépe než v dešti. Můžeme vyzkoušet samotné řízení, manévrování, ale i prudké brzdění. Nic z toho si během deště neriskneme. Voda na vozovce může mít za následek způsobení smyku a my si na budoucím voze způsobíme škodu ještě dříve, než auto koupíme.

Zdroj: https://www.edmunds.com/car-buying/car-buying-myths-and-misconceptions.html