Kupovat nejnovější auto se nemusí vyplatit. Možné budoucí problémy málokoho potěší

Ne každý je z důvodu omezeného rozpočtu odkázán pouze na koupi ojetých vozů. Je řada lidí, kteří si mohou dovolit vložit peníze do vozu nového. Pokud někoho zaujme právě na trh uvedená novinka, často neváhá a objednává. Toto ale může být značné riziko, které se mnohým nevyplatí.

Lákavé předobjednávky

Mnoho automobilek po uvedení novinky na trh přichází se systémem takzvaných předobjednávek. Ty jsou finančně lákavé a mnoho lidí na ně slyší. A tak online nebo u dealera kupují auto, které viděli jenom na obrázku, v lepším případě na prezentaci v rámci různých autosalonů. Reálně ale ve voze nikdy nejeli, což se může v budoucnu vymstít. Ne každé auto člověku sedne a odstoupit po dodání auta není nic jednoduchého. A jezdit v autě, ve kterém se necítíme dobře, není nijak příjemné.

Zdroj obrázku: Freepik

Možné technické problémy

S takzvanými svolávačkami se čas od času potýká každá automobilka. Čas od času se zjistí, že něco v autě není úplně v pořádku. Majitel vozu tak musí navštívit autorizovaný servis, kde se problém vyřeší. Když je auto nové, může být podobných rizik celkem dost. U generace, která je na trhu už nějaký ten rok, se naopak očekává, že případné mouchy jsou vychytány a auto by mělo sloužit tak, jak má. To je ostatně velký klad mnohých ojetin, které jsou sice starší, ale jde o léty prověřené vozy, u kterých je známo i to, jak vydrží motor či karoserie.

Nová provedení

Novinka je představena a začíná se vyrábět. V tu chvíli řada lidí auto vyzkouší, neodolá a objednává. Po několika měsících ale může přijít nepříjemné rozčarování. Automobilka oznámí příchod další varianty. Nejčastěji se může jednat o jinou karosářskou verzi, stejně jako se může jednat o ostrou verzi nebo novou várku motorizací. V tu chvíli zůstanou majiteli, který novinku koupil ihned po uvedení, oči pro pláč, jelikož dochází k tomu, že by mu více vyhovoval vůz představený o něco později.

Zdroj: https://www.westfieldford.com/research/buying-new-vs-used.htm