Kupujete ojeté auto? Obezřetně vybírejte autobazar!

Máte v plánu nákup automobilu, ale nechcete investovat několik set tisíc korun do nákupu nového vozu? V takovém případě je jednoznačnou volbou nákup ojetého automobilu. I ojeté automobily mohou spolehlivě sloužit dlouhá léta. Stačí jen vybrat to správné. Velmi důležitou roli v této oblasti hraje samotná kvalita autobazarů. Nejprve najděte kvalitní autobazar a až potom si vyberte automobil. Vyhnete se tak mnoha problémům.

Jak poznat kvalitní autobazar?

Kvalitu autobazaru lze poznat hned z několika parametrů. Tím prvním je doba působení na trhu. V této oblasti je na našem trhu velká konkurence a dlouhodobě se v ní udrží jen spolehliví a kvalitní prodejci, kteří nabízí ojeté vozy patřičné kvality. Důležitá je také velikost nabídky, ale především kvalita a původ vozů. Jaké jsou nejčastější prohřešky autobazarů na českém území, se můžete dozvědět v tomto článku.

Mohlo by vás zajímat:  Pořídili jste si nedávno auto na úvěr či na leasing? Zbystřete pozornost!

Odborné služby a záruky

Dalšími ukazateli spolehlivých autobazarů jsou nabízené služby a také záruky. Samozřejmostí by mělo být odborné poradenství, které vám pomůže vybrat nový vůz přesně podle vašich potřeb. Autobazar by měl zajišťovat ověřování původu vozidel, nejlépe firmami CEBIA nebo CARDETEC. Další vyhledávanou službou je zařízení leasingu nebo úvěru. K vozidlům musí být nabízena záruka, aby zákazník chráněn před neočekávanými poruchami. Neměl by chybět ani výkup ojetých aut, nejlépe za hotové peníze.

Mohlo by vás zajímat:  Nové vozy Škoda překonávají svou třídu

Představení konkrétního spolehlivého bazaru

Pokud hledáte kvalitní autobazar v Praze, nemusíte se spoléhat jen na bazary s celorepublikovou působností. Důkazem je například autobazar Výhybka, který se v této oblasti pohybuje již 12 let. Vozový park autobazaru činí přes 300 prověřených a kvalitních vozů, u kterých nabízí komisní prodej a všechny výše popsané služby. Záruka na vybrané druhy ojetých vozů může být až 24 měsíců.