Kuřáci mají v kapsách věc, která jim v zimě pomůže dostat se do vozu. V daný okamžik přijde jejich zlozvyk výrazně vhod

Kouření je zlozvyk, škodí zdraví a také obtěžuje okolí. V jedné věci ale mají kuřáci výhodu oproti nekuřákům. Pokud jsou motoristé, jistě je už postihl známý problém, který je nutný v mrazivých dnech vyřešit. Pro nekuřáka neřešitelná situace, ale pro kuřáka žádný problém – stačí, když sáhne do kapsy.

Problém se zamrzlým zámkem

S moderními auty, které mají centrální dálkové zamykání, tento problém pomalu mizí. Zároveň ale dodejme, že po naší zemi jezdí mnoho starších aut, kde musí řidiči otevírat stále klasicky. Tak, že strčí klíč do zámku a tím dveře odemknou. S tím souvisí známý problém. Pokud je přes den nad nulou, může do zámku natéct voda. Noční teploty pod bodem mrazu způsobí její zmrznutí. A klíč do něho jenom těžko nacpeme. V tu chvíli je třeba hledat rychlé řešení, protože čekat delší dobu až se oteplí, to není úplně ideální.

Zdroj obrázku: Freepik

Kuřáci sáhnou do kapsy

Kuřáci mají v tomto případě velkou výhodu, jelikož jim stačí jenom sáhnout do kapsy, z ní vytáhnout zapalovač a problém vyřešit. Teplo ze zapalovače, tedy z plamene, celkem spolehlivě rozehřeje led v zámku. Ten povolí a následně není problém s vložením klíče. Zdržení je minimální a řidič-kuřák může vyrazit. Kdo však zapalovač nemá, hledá jiné způsoby. Doma či ve sklepě pátrá po dříve koupením rozmrazovači zámků, nebo ohřívá horkou vodu, která by pomohla.

Jednoduchý, ale nedoporučovaný způsob

I když je rozmrazení zámků pomocí zapalovače rychlý a v danou chvíli poměrně efektivní způsob, je třeba říct, že není až tak doporučován. Hlavně proto, že voda v zámku zůstane a hrozí další zamrznutí. Také je zde riziko poškození laku vozu. Na druhou stranu v dané chvíli je třeba hledat rychlé řešení a moc se nepřemýšlí nad něčím lepším, když je možné vyndat zapalovač z kapsy. Tedy v případě, že je dotyčný kuřákem. Za pár desítek vteřin tak může mít dveře do svého vozu otevřeny.

Zdroj: https://diyprojects.com/frozen-locks/