Kvůli koronaviru lidé využívají auta na dálkové ovládání. Posílají je pro nákupy

Koronavirus je současnou velkou hrozbou, která ukazuje, jak snadno se může vyskytnout epidemie smrticí nemoci. Všude pochopitelně vládne velký strach, který nutí lidi měnit své běžné zvyky a svá běžná chování. Nejenom, že jdou na odbyt speciální roušky, které mají zabránit nákaze. Vypadá to, že brzy půjdou na odbyt také auta na dálkové ovládání, která mohou být jediným bezpečným způsobem kontaktu s okolním světem.

Situace ženy z Šan-tung

Inspirací může být situace z provincie Šan-tung v Číně, která měla obavy z koronaviru a zároveň potřebovala vyrazit do obchodu nakoupit. Zdálo se to jako neřešitelná situace. Způsob, jak se dostat pro nákup se přece jenom našel. Žena k němu využila auto na dálkové ovládání. Tedy klasický RC model, pomocí kterého si dojela do nejbližšího obchodu pro nákup.

Své RC auto vylepšila kamerou, díky které ho mohla bez problémů ovládat i ze svého domova, stejně jako ho vylepšila také vozíkem, do kterého měl být naložen samotný nákup. Vše doplnila také reproduktorem, díky kterému mohla jednoduše říci, co vše potřebuje objednat. Nákup byl nachystán, naložen a ona mohla své RC autíčko směřovat domů, bez rizika možné nákazy své osoby.

Lze toto využít i u autonomních vozidel?

Nabízí se otázka, zda stejným způsobem nebudou v budoucnu využívány také autonomní vozy. Například Tesla nedávno odhalila výrazné vylepšení svého systému, který umožňuje automobil také ovládat na dálku a poslat ho přesně tam, kam je potřeba. Na rozdíl od RC autíčka má však klasické auto podstatně větší praktičnost, pokud jde o využití zavazadlového prostoru. A jelikož stejná automobilka plánuje i autonomní taxi službu, můžeme říci, že její využití v budoucnu nemusí být spojeno jenom s usnadněním cestování, ale i se situacemi, kdy světu hrozí epidemie, či apokalypsa.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora