Lada 2101 – Stylový ruský vůz v moderním hávu

Ruský petrolhead Yuri Ilyaguev vždy miloval auta. Nejprve moderní sporťáky, ovšem jak stárnul, zalíbily se mu klasické křivky youngtimerů. Možná vás zaráží, že pro potěšení si vybral původní model automobilky VAZLadu 2101 z roku 1971. To totiž není zrovna modla vyznavačů řidičských prožitků. Ovšem v Yuriově garáži najdeme Subaru Impreza WRX STI nebo BMW M3 E36, takže o jeho potěchu z kroucení volantem nemějte strach.

S Ladou je to ovšem trochu jiné, tuhle konkrétní objevil jeho bratr v jedné moskevské garáži, kde trávila většinu času. Měla najeto pouhých 59 tisíc km a byla stále v původním stavu. Navíc je to vůz z první série, kdy ještě na výrobu dohlíželi italové, takže jej Yuri považuje za kvalitnější, než pozdější model 21011. Yuriova Lada se ovšem nezachovala v tak bezchybném stavu, takže se pustil do renovace a mírných úprav. Vůz má zcela nový lak, litá kola a snižené tlumiče. Motor je původní a ve skvělém stavu. V interiéru jsou kožená sedadla z pozdějších modelů Lady. Yuri už se setkal s mnoha negatvními reakcemi na tyto úpravy, přesto je s vozem spokojen a říká, že mu vtiskl osobitost. Navíc není problém veškeré úpravy vrátit zpět do původního vzhledu.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz SLS AMG MC700 od McChip

Hlavně si svého miláčka užívá při projížďkách o teplých letních večerech. A nezkazí mu to ani fakt, že se Lada potýká s mnoha drobnými nedostatky. Stále mu praskají žárovky ve světlech, palivové čerpadlo jednou opravoval celý den a motor se občas přehřívá. Ale Yuri všechny tyto věci považuje za součást té velké zábavy, kterou mu jeho Lada poskytuje. Nezbývá než doufat, že se jednou všechny youngtimery dostanou k podobným nadšencům.

Zdroj: Petrolicious