Lada prodlouží život off-roadu Niva

Terénní legenda, nezničitelný stroj, projede všude… Taková slovní spojení většinou napadnou zainteresované lidi, když se řekne Lada Niva (dnes už jen Lada 4×4). Tento bezpochyby kultovní stroj je tu s námi již od roku 1977 a rozhodně se ještě nechystá do automobilového důchodu. 

Z výrobních pásů totiž bude sjíždět ještě minimálně čtyři roky. Zatím je jako konečná označen rok 2016. Čím si Niva vysloužila prodloužení kariéry? Skvělými prodeji, protože od roku 2002 do roku 2012 se totiž na domácím trhu prodalo na 370 000 malých terénních automobilů a dalších 150 000 jich bylo vyvezeno za hranice státu. 

Při takových objemech se ani není co divit, že již tento měsíc sjede z továrny v Togliatti kus s pořadovým číslem dva milióny! Do konce roku pak Lada plánuje vyrobit dalších 50 000 automobilů a dokonce i menší modernizaci. 

Ta bude spočívat především ve zvýšení komfortu. Lada se totiž chce zaměřit na odhlučnění podvozku a aerodynamický hluk. Milovníci terénu se dočkají upraveného pohonu 4×4, estéti pak upravené přístrojové desky. Všechny tyto skupiny budou následně jistě rádi za nespecifikované rozšíření výbavy a také nové barvy karosérie. 

Legendární automobil tak žije dál a koupit ho můžete i v ČR. Momentálně začínají ceny na 237 900 Kč včetně DPH

Zdroj: zr.ru