Lamborghini bude mít možná náhradu za hybridního Aventadora

Automobilovým světem se šíří zvěsti o možném nástupci hybridního vozu Aventador. Spekulace by měla potvrdit nebo vyvrátit výstava ve Frankfurtu. Cena nového vozu by měla raketově vzrůst, avšak dvanáctiválcový motor by měl zůstat beze změny.

Spekulace vs fakta

Některé informace se mezi lidi dostali již v minulém roce. Lamborghini oznámilo, že raději vytvoří nový hybridní pohonný systém, než aby svým vozům instaloval turbodmychadla. Zároveň se vyjádřili k tomu, že dvanáctiválec bude v budoucnu využit hlavně ve spojení s elektromotory.

Autosalon se blíží

Rozhodující verdikt by měl padnout již letos na frankfurtském autosalonu, který se koná od 12. do 22. září. Automobilka by tam mohla předvést prototyp svého nového hybrida.
Nový model by měl stát zhruba 56 milionů korun a vyrobeno by mělo být jen omezené množství kusů. Současný Aventador žádné výrobní limity nemá, a tak by se nový model mohl stát zajímavým raritním zbožím. Možné ale je, že se do své sériové podoby ještě nějak promění.

Elektrobudoucnost

Frankfurt by měl představit hlavně nové pohonné ústrojí, které bude nového hybrida pohánět. Tento systém by měl mít základ v atmosférickém dvanáctiválci. Elektromotor by pak měl zajistit zvýšení výkonu a omezení spotřeby paliva a nežádoucích emisí.
Nám nezbývá nic jiného než si počkat, co nám Frankfurt přinese a jak bude nový hybrid automobilky Lamborghini vypadat. Není pochyb o tom, že to bude další superdrahé auto, které bude primárně postaveno a vyvíjeno jako hybrid. Zvýšení výkonu díky pomoci elektromotoru zkrátka v poslední době táhne a elektromotory jsou budoucností automobilového průmyslu i pro luxusní značky. Nemluvě o tom, že poslední měsíce přinesly další novinky a zprávy o efektivnějším využití elektromotorů. A jejich kladném vlivu na další funkce vozu a zlepšení jeho jízdních vlastností, které se přímo netýkají zvýšení výkonu nebo snížení spotřeby.

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora