Lamborghini Veneno – Otevřený Roadster v plánu!?

Pamatujete se ještě na naprosto šíleně vypadající model Veneno, který Lamborghini představilo letos v březnu na autosalonu v Ženevě? Jistě, na něco takového se nedá zapomenout… Ale značka s býkem ve znaku možná chystá ještě něco šílenějšího – otevřenou verzi Roadster!

Exkluzivní Lamborghini Veneno bylo postaveno ve čtyřech kusech, přičemž jedno si nechala sama automobilka a zbývající tři byly prodány soukromníkům za cenu okolo 3 milionů euro, což je v přepočtu téměř 78 milionů korun. Veneno stojí na základu modelu Aventador a pohání ho vidlicový dvanáctiválec o výkonu 750 koní, což vozu dovoluje sprint z nuly na 100km/h během 2.8 sekundy a maximální rychlost 355km/h.

V poslední době se začalo proslýchat cosi o otevřené verzi modelu. Tyto spekulace podpořili nejmenovaní věrní zákazníci značky Lamborghini, kteří prý byli osloveni dealery, zda by o Veneno Roadster měli zájem.

Vzhledem k tomu, že Lamborghini už má připravené postupy výroby Venena a výchozí Aventador existuje také ve verzi Roadster, nebylo by pro značku žádným problémem zmíněný vůz vyrobit. Mluví se až o případných devíti kusech!

Mohlo by vás zajímat:  Alfa Romeo 2000 na prodej

Veneno Roadster však nebylo zatím oficiálně automobilkou potvrzeno, nic tedy ještě není jisté. Pokud by se nakonec Lamborghini rozhodlo model vyrobit, předpokládejte o něco vyšší cenu, než v případě uzavřené verze Venena.

Zdroj: Cars UK via MotorAuthority