Lamborghini vyrobilo 1000. Aventador LP 700-4!

Připadá mi to jako nedávno, co jsem viděl první snímky a také ječícího Richarda Hammonda za volantem nabroušeného Lamborghini Aventador LP 700-4. Čas plyne neúprosně kupředu k nám přichází zpráva o vyrobení Aventadoru s pořadovým číslem 1000!

Po tom, co se celé osazenstvo továrny s jubilejním vozem vyfotilo, byl osobně předán svému majiteli samotným prezidentem Lamborghini Stephanem Winkelmannem. Architekt Hans Scheidecker z Německa u svého vytouženého vozu barvy Argos Orange rovněž zapózoval.
 
Vyrobit 1000 Aventadorů trvalo Lamborghini pouhých 15 měsíců. Vezmeme-li v úvahu, že se stejného počtu předchozího modelu Murciélago povedlo dosáhnout za 29 měsíců, docházíme k nevídanému pokroku italské automobilky. Tak jako tak je čekací listina stále moc dlouhá a objednáte-li si nový Aventador právě nyní, nesvezete se ještě další rok a půl.
 
Nezbývá, než si vůz ve zkratce připomenout. Pod kapotou se nachází obrovský motor V12 o objemu 6,5 litru. Maximální výkon 515 kW a točivý moment 650 Nm je skrze sedmistupňovou automatickou převodovku posílán na všechna čtyři kola. Díky tomu má Aventador výborné jízdní vlastnosti jak na okruhu, tak v běžném provozu. Maximální rychlost je 350 km/h, přičemž na stovce je vůz za 2,9 vteřiny. Ceny v přepočtu startují na částce 6,4 milionu korun.