Lancia měla už před 20 lety něco, co dnes nemá řada nových aut. Barevný infotainment

Infotainment stále není běžnou výbavou mnohých vozů. Přitom jsou auta, která ho měla už před více než dvaceti lety. Zatímco dnes jde často o součást příplatkové výbavy, v minulosti, u některých modelů šlo o něco, co bylo naprosto běžnou věcí u modelu Lancia Lybra. Osobního automobilu italské automobilky, který byl vyráběn jako čtyřdveřový sedan, nebo pětidveřové kombi. Výroba tohoto vozu započala v roce 1999, a kdo nahlédl dovnitř auta, jeho pozornost často končila na středovém panelu, kde se nacházel barevný displej, předchůdce dnešního infotainmentu. A to mluvíme o autě, které je 21 let staré.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Lancia

Moderní infotainment

Nešlo jenom o obyčejný barevný displej, který by zobrazoval jenom pár základních informací. Lancia Lybra měla už před 21 lety skutečně celkem moderní infotainment. V době, kdy se konkurence chlubila nanejvýš autorádiem, měla tato italská automobilka v interiéru barevný pětipalcový displej, který měl řadu moderních funkcí. Šlo skrz něho ovládat a zobrazovat data z palubního počítače, bylo zde možná propojení s GSM telefonem a dokonce byl na displeji dostupný i navigační systém.

Luxusní a povedený interiér

Lancia Lybra byla už od pohledu auto pro náročné. Dokládal to nejenom na tu dobu zcela unikátní a pokrokový infotainment, ale i další výbava, jako třeba dvouzónová klimatizace, dřevěné obložení, čalounění z Alcantry, nebo měkčené plasty. Lancia Lybra se tak stala určitým symbolem luxusu a jedinečnosti. Je s podivem, že většina daných prvků se používá v luxusních vozech stále. V Lancii však šlo o běžný standard už před desítkami let. Takto nadčasová automobilka byla.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Lancia

Auto se slušnými výkony a různými výbavovými stupni

Nebyla to jenom moderní výbava, o které si dnes řada nových vozidel může nechat jenom zdát. Nechyběl ani slušný výběr motorizací, které se odvíjeli od konkrétního ze čtyř výbavových stupňů vozu. A to Lybra Business, Lybra LS, Lybra LX a také Lybra Emblema.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora