Land Rover Defender skončí do roku 2015

Ikonický Land Rover Defender, jeden z posledních pravověrných off-roadů na trhu, skončí do roku 2015. Britská automobilka sice pracuje na nástupci, ten ale přijde relativně pozdě a navíc ztratí svůj off-roadový charakter.

Konec Defenderu automobilka vysvětluje tím, že by nesplnil přísnější bezpečností i emisní limity, které vejdou v platnost právě v polovině této dekády. Čístě technicky je údajně možné dostat pod kapotu motor, který bude splňovat emisní normu Euro 6, avšak konstrukce, která má kořeny v roce 1948, nedovolí splnit přísné bezpečnostní limity, zvláště pak v oblasti ochrany chodců.

Land Rover momentálně pracuje na nástupci, který by mohl být podobný studii DC100, představené v roce 2011, zároveň se však nedá očekávat podobná průchodnost terénem, jako u současného modelu. Zkrátka a dobře, budoucí Defender, který přijede mezi lety 2017 a 2019, „vyměkne“.

Nástupce bude stát na nové, celohliníkové platformě D7 a v interiéru nabídne množství již téměř nezbytných komfortních i bezpečnostních prvků. Zároveň je také možný návrat do USA, kam má díky legislativě současný Defender „vstup zakázán“.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover ukazuje Discovery Sport s motory Ingenium

Zdroj: leftlanenews.com