Land Rover Defender určený pro armádu si nyní mohou koupit i civilisté, k dispozici je další speciální verze

V auto salonu Dajbych jsme připravili speciální edici Land rover Defender Mission pro všechny, kteří milují legendu Defíka a pohyb v terénu. Naše vojenská verze Defendera před nedávnem zaznamenala u zákazníků obrovský ohlas, a protože jsme specialisté na úpravy off-road aut, rozhodli jsme se udělat podobný vůz i pro „civilní“ zákazníky. A to tak, aby se vyznačoval praktičností, jednoduchostí a velmi dobrými terénními schopnostmi.

Autosalon Dajbych představil edici Defender Mission inspirovanou vojenským speciálem stylově – akcí „Land Rovery v bahně“ ve areálu Vojenského muzea na demarkační linii v Rokycanech. Terénní auta mezi tanky, polní kuchyně a bahno, bahno, bahno. Účastníci mohli vyzkoušet a napřímo porovnat edici Mission, policejní/vojenský Defender i další modely v pořádném terénu… Díky dešťům místy až opravdu těžkém, ke slovu nejednou přišel i naviják. Ten ale nepotřebovaly další speciály, kterými se návštěvníci svezli – – dakarský speciál Tatra Phoenix týmu Tatra Buggyra Racing a vojenské Tatry Forcey 4×4 a Tactic 6×6. Natož tank T-55.

PRO KAŽDOU VAŠÍ MISI

Filozofie modelu je jednoduchá – postavili jsme auto s takovým příslušenstvím a vybavením, které je podle nás důležité pro jízdu v terénu a praktické pro vaše cesty. Žádné nadbytečnosti a žádné věci pouze na efekt, takže i konečná cenovka je příznivá. A navíc vypadá opravdu drsně… a originálně, díky jedné ze tří zajímavých barev polepu, které si můžete vybrat.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Dajbych

MADE IN CZECHOSLOVAKIA

Defender se vyrábí se v nejmodernější továrně ve slovenské Nitře, veškeré úpravy pak probíhají v čistě české společnosti Dajbych. Náš Defender tak v sobě spojuje anglický duch a československou průmyslovou tradici do jednoho celku.

PRAKTICKÝ TERÉŇÁK

Výjimečné jsou na Defenderu jeho off-road schopnosti díky velkým nájezdovým úhlům (37,5°/28°/40°), světlé výšce až 291 mm, brodivosti 90 cm či systému Terrain Response včetně redukční převodovky a uzávěrek mezinápravového a zadního diferenciálu. Přitom jde o pohodlný a snadno ovladatelný moderní vůz. Důležité jsou i další praktické parametry: max. hmotnost taženého přívěsu 3,5 t, max. zatížení střechy 300 kg statické/168 kg dynamické, velký prostor pro posádku i náklad.

Mohlo by vás zajímat:  Čínský Qoros představuje svůj první produkční model
Zdroj obrázku: Tiskové materiály Dajbych

Jako základ jsme použili verzi D200 s třílitrovým dieselovým šestiválcem o výkonu 200 koní, točivým momentem 500 Nm a automatickou převodovkou. Základní výbavu S rozšiřují doplňkové prvky jako vyhřívaná sedadla, mlhovky, odnímatelné tažné zařízení nebo pakety Offroad, Cold Climate a Air Suspension Pack. Samozřejmostí je u Land Roveru systém Terrain Response a palubní systém Pivi Pro.

Nezapomněli jsme na praktické věci jako expediční střešní nosič, výsuvný žebřík, tažná oka a postranní kufr. Že podobné auto hned tak nepotkáte, zaručí celopolep odolnou fólií v jedné z originálních barev Matte Black, NATO Green, Expedition Yellow. Atraktivní vzhled pak podtrhují zadní zatmavěná okna.

Pro off-road jsou velmi důležité i další úpravy, které jsme provedli, jako integrace navijáku do nárazníku, osazení terénních pneumatik či instalace zvýšeného sání.

„Potřebujeme ho,“ shrnul pocity s úsměvem manažer výrobce outdoor vybavení Hannah Jan Štika. Měl totiž možnost vyzkoušet novou edici jako první při focení před samotnou premiérou.

 „Proti našemu firemnímu Defenderu je možná nejdůležitějším rozdílem terénní obutí. Už tak skvělá průchodnost je ještě lepší, resp. ta jistota v terénu je úžasná. Střešní nosič a postranní kufr je pak přesně to, co využijeme, když jezdíme do hor. A přiznávám, že na víkendovém focení jsme si užívali, že kdekoliv jsme zastavili, nepřehlédnutelný Defender byl středem pozornosti.“

VÝBAVA, PŘÍSLUŠENSTVÍ, CENA

Níže najdete výběr z příslušenství a výbavy, kterým Defender Mission disponuje. Kompletní seznam Vám rádi pošleme a případně doplníme podle přání.

 • Terénní pneumatiky na plechových discích v barvě
 • Naviják Warn Zeon 8 (3 600 Kg) se syntetickým lanem zabudovaný do nárazníku
 • Zvýšené sání
 • Masivní tažná oka
 • Barva Matte Black/NATO green/Expedition Yellow (celopolep kvalitní folií)
 • Expediční střešní nosič
 • Výsuvný střešní žebřík
 • Vnější boční nosič vybavení
 • Gumové rohože do vozu i kufru
 • Odnímatelné tažné zařízení
 • Elektrická zásuvka v zavazadlovém prostoru
 • Dělicí síť do zavazadlového prostoru
 • Aktivní samosvorný diferenciál zadní nápravy
 • Redukční převodovka
 • Off-Road Pack
 • Air Suspension Pack
 • Cold Climate Pack (vyhřívaný volant, skla a ostřikovače)
 • 3D prostorová kamera
 • Sledování hloubky brodu

CENA: 1 599 000 Kč bez DPH

Zdroj: TZ Land Rover, Dajbych

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora