Land Rover Discovery XXV Special Edition – Oslava výročí

Model Discovery britské automobilky Land Rover letos slaví 25 let od příchodu první generace na trh. Značka je na toto výročí patřičně hrdá a rozhodla se ho oslavit představením dedikované edice vozu, která dostala jednoduché označení XXV Special Edition.

První generace Land Roveru Discovery byla na trh uvedena v roce 1989 a od té doby si model zvládl vybudovat pověst velmi robustního, schopného a univerzálního SUV. To jsme ostatně mohli nedávno sami vyzkoušet na vlastní kůži během akce značky v Rakousku a následném krátkém testu Discovery TDV6. Tento model britské značky je navíc často s různými motorizacemi používán při náročných expedicích nebo terénních soutěžích.

Není tedy divu, že chce Land Rover oslavit výročí takto oblíbeného vozu. Nová XXV Special Edition vychází z nejvyššího výbavového stupně Discovery HSE a nabízí čtyři laky karoserie – šedý Causeway Grey, černý Santorini Black, bílý Fuji White a speciální stříbrný Indus Silver. Detaily exteriéru, jako maska, větrací otvory v blatnících a kryty zpětných zrcátek, jsou vyvedeny černou barvou, zatímco kliky dveří přebírají barvu karoserie a střešní ližiny jsou stříbrné. Výhradně pro XXV Special Edition pak byly navrženy nové dvacetipalcové disky kol, zatímco na předních a pátých dveřích se nachází jméno edice.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover vyrobil elektromobil na základě modelu Defender

V interiéru budoucí majitelé mohou očekávat jen to nejlepší, co model Discovery nabízí. Luxusní kůže Windsor je použita takřka na všech površích a může být vyvedena v tmavém nebo světlém odstínu, případně v jejich kombinaci. Kůži najdeme také na volantu, kde je v horní části doplněna dřevem. Dále výroční edice nabízí nové koberečky nebo vytlačené “XXV“ na opěrkách sedaček.

Vzhledem k tomu, že je XXV Special Edition postavena na základě vrcholné verze Discovery HSE, nedá se očekávat podbízivá cena. Obecně se na domácím britském trhu očekává cenovka okolo 63 000 liber, tedy v přepočtu zhruba 2,1 milionu korun.

Zdroj: Land Rover, autocar.co.uk