Land Rover Discovery XXV Special Edition – Oslava výročí

Model Discovery britské automobilky Land Rover letos slaví 25 let od příchodu první generace na trh. Značka je na toto výročí patřičně hrdá a rozhodla se ho oslavit představením dedikované edice vozu, která dostala jednoduché označení XXV Special Edition.

První generace Land Roveru Discovery byla na trh uvedena v roce 1989 a od té doby si model zvládl vybudovat pověst velmi robustního, schopného a univerzálního SUV. To jsme ostatně mohli nedávno sami vyzkoušet na vlastní kůži během akce značky v Rakousku a následném krátkém testu Discovery TDV6. Tento model britské značky je navíc často s různými motorizacemi používán při náročných expedicích nebo terénních soutěžích.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota Land Cruiser slaví 70. narozeniny. Auto bylo zpočátku zamýšleno jen pro uniformované složky

Není tedy divu, že chce Land Rover oslavit výročí takto oblíbeného vozu. Nová XXV Special Edition vychází z nejvyššího výbavového stupně Discovery HSE a nabízí čtyři laky karoserie – šedý Causeway Grey, černý Santorini Black, bílý Fuji White a speciální stříbrný Indus Silver. Detaily exteriéru, jako maska, větrací otvory v blatnících a kryty zpětných zrcátek, jsou vyvedeny černou barvou, zatímco kliky dveří přebírají barvu karoserie a střešní ližiny jsou stříbrné. Výhradně pro XXV Special Edition pak byly navrženy nové dvacetipalcové disky kol, zatímco na předních a pátých dveřích se nachází jméno edice.

Mohlo by vás zajímat:  Lexus představil čtvrtou generaci SUV RX

V interiéru budoucí majitelé mohou očekávat jen to nejlepší, co model Discovery nabízí. Luxusní kůže Windsor je použita takřka na všech površích a může být vyvedena v tmavém nebo světlém odstínu, případně v jejich kombinaci. Kůži najdeme také na volantu, kde je v horní části doplněna dřevem. Dále výroční edice nabízí nové koberečky nebo vytlačené “XXV“ na opěrkách sedaček.

Vzhledem k tomu, že je XXV Special Edition postavena na základě vrcholné verze Discovery HSE, nedá se očekávat podbízivá cena. Obecně se na domácím britském trhu očekává cenovka okolo 63 000 liber, tedy v přepočtu zhruba 2,1 milionu korun.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen zvažuje výrobu nového SUV

Zdroj: Land Rover, autocar.co.uk