Land Rover představil předzvěst nové generace modelu Discovery

Budoucnost Land Roveru je z velké části závislá na úspěchu řady Discovery. Ta se ze současného jednoho modelu rozroste pravděpodobně hned na čtyři a každý z nich bude mířit na trošku jinou cílovou skupinu. Jak by pak mohl vypadat design největšího z nich ukazuje koncept Discovery Vision.

Oproti současnému Discovery  je Vision o mnoho kulatější, nabízí kratší převisy a opticky působí méně „off-roadově“ než doposud. Zapomenou musíte také na dělené víko zavazadlového prostoru – Land Rover ho nahradil klasickými pátými dveřmi, po jejichž otevření se z kufru vysune tzv. sociální sedadlo. Přední i zadní partie našla svůj vzor v menším Range Roveru Sport. 

Do interiéru s uspořádáním 2+3+2 se nastupuje pomocí proti sobě se otevírajících dveří. Velkorysý prostor pro nástup ještě zvětšuje absence sloupku B. Díky nezávislosti druhé i třetí řady sedadel lze s jednotlivými místy posouvat, vyjímat je, sklápět je a vytvářet tak mnoho variant uspořádání přesně podle potřeby zákazníka. Dnes již samozřejmostí je velký displej multimediálního systému, který je ovládán pomocí touchpadu na volantu.

Mohlo by vás zajímat:  Další z mnoha globálních automobilů s modrým oválem

Nejdůležitější jsou však pro tento koncept pokrokové technologie. Discovery Vision disponuje průhlednou kapotou, která spolupracuje s kamerami v předním nárazníku a pod autem, které přenášejí obraz na head-up displej před řidičem, který tak vidí na přední kola skrz kapotu, systémy Laser Terrain Scanning, který pomocí laserů v mlhovkách vytváří mapu cesty, a Laser Referencing, který na silnici pomocí laserů promítá nejrůznější obrazy (například výstražný trojúhelník) či poslední generací pohonu Terrain Response, který za použití již zmiňovaných laserů v mlhovkách dokáže ideálně nastavit auto na příslušný typ povrchu.

A jak to bude s rodinou Discovery, o které se zmiňujeme na začátku? Land Rover Freelander (v USA pouze LR2) bude nahrazen dvě modely s logem Discovery – jeden bude mít pět míst (platforma RR Evoque), druhý sedm míst. Nad nimi pak bude stát nástupce originálního Discovery (v USA LR4), pravděpodobně vycházející ze studie Vision. Podle zatím nepotvrzených informací pak Land Rover chystá ještě čtvrtý model Discovery, který bude stát mezi nástupcem Freelanderu a novým Discovery a bude namířen proti Toyotě Land Cruiser a spolu s vysokým luxusem nabídne také patřičnou průchodnost terénem. Nové Discovery se totiž stane velmi luxusním SUV.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai představí prodloužené Santa Fe i v Evropě

##disco_vision1##

##disco_vision2##

Zdroj: Land Rover