Land Rover vyvíjí unikátní technologii

Land Rover vyvíjí koncept systému průhledného přívěsu, který odstraní veškeré mrtvé úhly, vznikající při jeho tažení. Tento průhled má řidiči pomoci jasně vidět vozidla přijíždějící zezadu a pomoci mu též s výhledem z vozu při manévrování.

Prototyp systému Transparent Trailer kombinuje video přenášené ze standardní couvací kamery a video z bezdrátové digitální kamery umístěné na zádi karavanu nebo přívěsu. Obrazy z obou kamer jsou následně spojeny a vytváří dojem, že přívěs za vozem je průhledný. Když je přívěs připojen k tažnému vozu, obraz se automaticky objeví ve zpětném zrcátku. Při couvání může řidič sledovat obraz z kamery umístěné na zadní straně karavanu nebo přívěsu také na displeji multimediálního systému i s naváděcími liniemi, které napomáhají při couvání. 

Další novinkou je systém Cargo Sense – prototyp pro sledování nákladu uvnitř vozu navržený tak, aby optimalizoval rozložení nákladu s ohledem na bezpečnější tažení. Prototyp kombinuje kameru uvnitř přívěsu a tlakové senzory v podlaze, oboje bezdrátově spojené s tažným vozem. Tlakové senzory pomáhají řidiči rovnoměrně rozložit naložené věci a upozorní jej, pokud se náklad začne během cesty v přívěsu neočekávaně nebo neobvykle pohybovat.

Systém dokáže vyslat na přístrojovou desku řidiči upozornění, že je s nákladem něco v nepořádku, ještě dříve, než se situace vyostří. Záběr z kamery umístěné v přívěsu je pak možné zobrazit ve voze na displeji multimediálního systému. Pokud je vůz v pohybu, může spolujezdec vidět záběry díky funkci duální obrazovky, pokud vůz stojí, může řidič sledovat záběry z kamery umístěné v přívěsu a vyhodnotit tak situaci z bezpečí svého sedadla.

I když je řidič od přívěsu vzdálen, může díky aplikaci Cargo Sense zkontrolovat na dálku stav vozu a nákladu. Pokud si majitel například koně před soutěží prochází parkur, může jej systém automaticky prostřednictvím SMS upozornit, že teplota uvnitř přívěsu překračuje bezpečnou hranici nebo že je s přívěsem manipulováno.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover představil vylepšenou verzi SUV Discovery

##landrover_prives##

Zdroj: Land Rover