Legendární Land Rover Defender upraven firmou Project Kahn

Britská tuningová společnost Project Kahn se rozhodla upravit legedární Land Rover Defender. Ten je určen hlavně do tvrdého terénu, ale tato verze s názvem Defender Harris Tweed Edition se tam pravděpodobně nikdy nepodívá. 

Za poměrně dlouhým názvem se skrývá luxusně vybavený offroad, který může plně konkurovat třeba Mercedesu třídy G. Na první pohled zaujme černým exteriérem, který doplňují široké blatníky a lehce povystouplá maska chladiče. Tím však úpravy, které na drsném Land Roveru společnost Project Kahn provedla, teprve začínají. V předních světlometech se nově usadily LED diody pro denní svícení, hlavní světlomety dostaly čirou optiku a po stranách jsou nově umístěny chromované nášlapy prahů. Vůz je postaven na pěkných 18“ kolech s označením 1983 Defender.

Jak sem již naznačil, tento drsný a zároveň luxusně upravený Defender se může směle rovnat třeba s automobily typu Mercedes-Benz třídy G a to hned z několika důvodů. V interiéru se totiž odehrály takové změny, že je vůz předem zapovězen farmářům či zemědělcům. Na potenciální zákazníky zde čekají prvky z leštěného hliníku, skutečné dřevo nebo kůže Nappa a Alcantara. V neposlední řadě zde najdeme ručně tkaný tvíd, který je ze skotských ostrovů Lewis a Harris a je použit na čalounění sedadel a stropu. Ve voze se tak bude jeho majitel cítit jako u něj doma.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover DC100 Expedition a dvě limitované série představeny v New Yorku

Fotografie: Worldcarfans

##def##