Legendární Niva prošla zásadní modernizací. Co nabídne?

Off-road Niva u nás byl celá léta spojován především se seriálem Návštěvníci, kde se objevil. Od těch dob se ale výrazně proměnil, stalo se z něj moderní SUV se vším všudy.

Cenově přívětivá

Nová Niva, na které pracoval ruský AvtoVAZ společně s americkým General Motors, se bude vyrábět pod značkou Chevrolet a bude cenově velmi dostupná, neboť částka, kterou firma zveřejnila, by neměla přesáhnout 284 000 korun u vrcholné verze Nivy a základní varianta by měla být k dispozici již za přibližně 224 000 korun.

Pokud jde o některé technické parametry vozu, délka by se měla pohybovat okolo čtyř metrů, hmotnost přibližně 1350 kilogramů, základním motorem bude 1,7litrový čtyřválec s osmdesáti koňmi. S motorem souvisí i maximální rychlost, která by měla být okolo 140 km/hodinu, zrychlení z 0 na 100 km/hod za devatenáct sekund. Možná vás na první pohled tato čísla příliš neoslní, ale na druhou stranu v terénu, do kterého je Niva určena, víc potřebovat nebudete.

Moderní systémy

Součástí výbavy je i sedmipalcový dotykový displej, která slouží pro navigaci i jako multimediální přehrávač a výstup pro zpětnou kameru. Multimediální systém, který pracuje na bázi Windows CE 6.0, je umístěn v jakési modifikované kapličce před volantem a umožňuje také komunikaci s mobilními telefony. Pokud vás nová Niva zaujala, navštivte co nejdříve autosalony Chevrolet, kam již zamířily první vozy.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Zemřel Sergio Pininfarina