Legendární Porsche 911 se představuje v novém kabátku

Sen mnohých mužů získává nový design, je silnější a konečně i v základní verzi. V poslední době se mnohé automobilky rozhodli představovat potenciálním zákazníkům nejdříve dražší a výbavově zajímavější modely a až po krátké odmlce představují základní verze daných automobilů. Porsche tak představuje základní verzi svého Porsche 911.

Dravý základ

Cena základního modelu Porsche Carrera 911 se pohybuje okolo 2,7 milionu korun. Tato verze je tak skoro o půl milionu levnější než silnější verze S. Základní model je vybaven vzadu umístěným šestiválcem o objemu tří litrů. Motor je přeplňován dvěma turbodmychadly, to ale není u Porsche žádné překvapení. Výkon vozu je 283 kW a točivý moment pěkných 450 N.m. V porovnání s předchozí generací tak nová verze získala 11 kW navíc, avšak točivý moment se nijak nezměnil.

Pokud se budeme bavit o konkrétních číslech z hlediska výkonu. Z nuly na sto to má nová verze za 3,8 sekundy. Vliv na to má dvojspojková převodovka, která ovšem zůstává jediná v nabídce. Maximálka tohoto žihadla je 293 km/h. Pokud budete přemýšlet o kabrioletu, ten je o něco těžší, takže to má z nuly na sto o 0,2 sekundy pomalejší než jeho bratříček.

Rozdíly

Rozeznat Carreru a verzi S nebude problém. Carrera má dvě oválné koncovky výfuku, zatímco Sko má výfuky čtyři. Kromě výfuku budou jiná také kola. Kola základního modelu mají vepředu devatenáct palců a vzadu dvacet. Každopádně není problém, si sportovní systém na základní model dokoupit.
Z hlediska jízdních vlastností disponuje základní model adaptivním podvozkem, který dokáže rozeznat stav silnice a upravit dle těchto faktorů chování ESP a ABS.

Pokud máte o vozidlo zájem, není problém si ho objednat, vůz se k vám ale dostane až během příštího roku. Pokud vás neláká pohon zadních kol, nezoufejte, nabídka by měla být obohacena o nové čtyřkolky.

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora