Lepit si na auto samolepky je hazard. Kdo tyto na autě má, riskuje nejen agresi

Na autech kolem sebe můžeme vidět celou řadu různých samolepek. Nejsou ani tak cestou, jak si vylepšit auto, ale spíše snahou ukázat, kdo dané auto vlastní. Majitelé aut si na karoserii vozu lepí třeba samolepky motorek a dávají najevo, že jsou i motorkáři. Setkáme se ale i se samolepkami rybářů nebo třeba hasičů. Někteří si na auta lepí i znak společnosti Apple, pokud jsou fanoušci daných produktů. Jsou ale i samolepky, které na autě není vhodné mít. Které to jsou?

Politické sympatie

Jsou lidé, kteří chtějí dát druhým dát jednoduše najevo, která politické strana je tou, které fandí. A udělají to třeba tak, že si na auto nalepí její samolepku. To ale nemusí být dobrý nápad. Ne že by se člověk měl stydět za toho, koho volí. Ale daný názor může u ostatních vyvolávat emoce, agresi. Tito lidé mohou začít dělat danému šoférovi naschvály. A může to skončit i nehodou, což znamená nejenom škody na majetku, ale často i na zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci radí, co určitě nevynechat při přípravě vozu na léto
Zdroj obrázku: Freepik

Informace o dětech

Na mnoha autech najdeme různé obrázky siluet dětí, včetně jejich jmen. Ani tyto samolepky nejsou dobrým nápadem. Ti, co si samolepku vylepí, si často myslí, že k nim budou ostatní řidiči kvůli převozu dětí ohleduplnější. To se ale neděje. Naopak samolepka dítěte se jménem může být i nebezpečná. Případný pedofil v tu chvíli ví, že se v autě vozí děti, a dokonce zná i jejich jména. To může představovat řadu rizik právě pro samotné děti.

Vlajka Ukrajiny

Je mnoho lidí, pro které je vlajka Ukrajiny něco jako červený hadr pro býka. Neakceptují nic, co je spojeno s pomocí pro tuto zemi. Vlajka na autě, vyjadřující podporu Ukrajincům, může vyvolávat stejné emoce jako symbol politické strany. Pro někoho jiného se stanete doslova lovnou zvěří. Ten, co s vaším názorem nesouhlasí, vám bude chtít pobyt na silnici značně znepříjemnit. A to může být nebezpečné.

Zdroj: https://www.rd.com/article/why-you-shouldnt-have-bumper-stickers-on-your-car/