Že po zaparkování musíme auto zkontrolovat, zda má vytažená okénka, že má zavřené dveře a že je zamčené, to ví každý. Málokoho napadne, že zloději jsou stále vychytralejší a že přicházejí s mnoha novými metodami, jak auto vykrást. V horším případě ho dokonce ukrást a ujet s ním. Klidně jim k tomu postačí obyčejný leták.
Leták na okno
Možná se vám už stalo, že jste po příchodu k vozu měli za stěračem reklamní letáček. To není nic až tak neobvyklého. Zloději tuto metodu inovovali a také používají letáky nebo klidně jenom prázdné papíry. Ty ale neumísťují dopředu za stěrač, ale dozadu. Málokdo si v první chvíli po příchodu k vozu všimne, že má něco za sklem.
Uděláte to, co chtějí
Přijdete k autu, nevšimnete si letáku na zadním okně a následně už začnete dělat přesně to, co zloději chtějí. Nastartujete, chcete vyjet z parkovacího místa a v tu chvíli, při pohledu do zpětného zrcátka, to zjistíte. Na zadním okénku máte nějaký papír, leták.

Uděláte logickou věc. Odepnete pás, otevřete dveře a půjdete se podívat, co to je. Nebo to prostě jenom sundat, aby vám to nebránilo ve výhledu a nekomplikovalo stírání okének. A v tu chvíli uděláte přesně to, co zloději chtějí.
Auto bez dozoru
Bude to sice jenom na pár vteřin, co budete mimo odemčené, přístupné auto, ale i to může zlodějům klidně stačit k tomu, aby udělali, co potřebují. Otevřenými dveřmi se rychle natáhnou dovnitř a vezmou to, co jste si do auta před malou chvílí odložili. Může to být kabelka, pánská příruční taška, peněženka, mobilní telefon… Prostě všechny cennosti.
A to může být ještě ta lepší varianta. V té horší nasednou na sedadlo řidiče, zařadí a odjedou s vozem pryč. Než se vám podaří sehnat pomoc a danou krádež ohlásit na policii, budou mít vaše auto s největší pravděpodobností hodně dobře ukryté a už ho budou rozebírat na díly.
Zdroj: https://www.theglobeandmail.com/drive/technology/article-the-most-common-methods-of-car-theft-today-and-how-to-protect-against/