Letošní Ženeva bude nudná. Těchto 15 značek bude stoprocentně chybět

Autosalon v Ženevě se blíží a my už nyní víme, že bude zase nudnější než dříve. I když se pořadatelé snaží zaujmout doprovodným programem a různými akcemi, to hlavní, co návštěvníky zajímá, jsou automobilky a auta. Zajímavým zpestřením sice může být VIP den s řadou motoristických tváří, nebo vnitřní okruh na kterém se lze projet v elektromobilu nebo vodíkovém autě. Ale pokud jde o auta, tak jich bude celkem dost chybět.

První vlna byla překvapující

Když přišla takzvaná první vlna odhlašujících se automobilek, bylo to poměrně velké překvapení. Mimo jiné i proto, že řada z nich si v minulosti velké akce nenechávala ujít a byla například i loňský podzim ve Frankfurtu. Takovým příkladem je Opel, nebo také Volvo. To je první dvojice odhlášených z Ženevy, ke kterým se přidal také Ford, ale i Volvo.

Přišla druhá vlna odhlášených

Pokud by absentovaly jenom tyto čtyři značky, ještě by se to dalo překousnout. Nutno ale říci, že daný počet výrazně stoupá a nyní jich máme v našem výčtu 15. K výše uvedeným se přidává také Citroën, Jaguar, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, ale i Subaru. A pořád nekončíme, protože mezi další odhlášené již řadíme také Cadillac, Chevrolet, Lamborghini, Lotus, ale i SsangYong.

Soumrak autosalonů?

Zatímco dříve byla prezentace na autosalonech brána jako velká prestiž, nyní je to spíše věc, která automobilky stojí hodně peněz a nepřináší kýžený úspěch. Hlavně proto, že zde novinky v podstatě představuje každý, a tak některé konkrétní mohou zůstat ve stínu jiných značek. Automobilkám se tak více vyplatí směřovat své premiéry spíše na menší akce, nebo dokonce na své vlastní zorganizované přehlídky. Pokud bude tento trend i nadále pokračovat, skutečně to může naznačovat soumrak autosalonů, kdy řada dříve prestižních akcí opravdu skončí.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora