Levné povinné ručení pro otevřené flotily končí

Možná už jste si někde přečetli, že výhodné otevřené flotily povinného ručení končí. Důvody nechme teď stranou, pojďme se podívat, co to způsobí. Kolik lidí je v otevřených flotilách vůbec pojištěno? Statisíce, mnozí o tom dokonce ani nevědí. Podpis jako podpis, smlouva jako smlouva, když si nezajdete přímo na pobočku pojišťovny, nebo celé problematice opravdu dobře nerozumíte, nemůžete si být jistí. S tím je ale teď konec.

Výhody i nevýhody otevřených flotil

Proč ale cokoliv řešit, když otevřené flotily mají velké výhody a jen málo negativ? Nic není černobílé. V otevřených flotilách se například vůbec neoperuje s bezeškodným obdobím klientů. Jenže hromadná sleva je u flotil tak výhodná, že bonus za bezeškodné období ani není potřeba. Kde je tedy problém? Ten nastává právě teď, kdy si statisíce řidičů po letech musí sjednat nové pojištění a nemají jak doložit bezeškodný průběh za dobu, kterou strávili ve flotile. Zatímco si tedy užívali nízkou cenu pojištění, nerostl jim bonus, který by se jim při přechodu na běžné pojištění velmi hodil.

Mohlo by vás zajímat:  Pozvánka na jarní sraz Škodateamu

Jak z toho ven?

Na první pohled se situace možná jeví jako neřešitelná, ale přesto existuje způsob, jak neplatit za povinné ručení více, nebo alespoň ne o mnoho. Díky internetovým srovnávačům povinného ručení se totiž můžete dostat na ceny podobné, přičemž znovu budete moci nabírat bonus a do budoucna cenu snížit i pod úroveň otevřených flotil. Dokonce se dá říct, že i kdyby otevřené flotily nadále fungovaly, přechod na běžné pojištění od online srovnávačů by se vyplatil právě kvůli bonusu.

Mohlo by vás zajímat:  Na zimních silnicích vždy raději čekejte strasti než slasti

Co tedy dělat? Zatnout zuby, pár let platit o několik stokorun více a těšit se z klesající ceny pojištění. Jinak na tom jsou ale řidiči, kteří často nehody způsobují – těm cena vystřelí vzhůru kvůli malusu, a to až na několikanásobek. Jediným řešením pro takové piráty silnic je smířit se s tím, nebo začít jezdit tak, aby škody ostatním nezpůsobovali.

Více o sjednání levného povinného ručení a mnoho užitečných informací naleznete na webu povinnerucenisrovnani.com