Lexus GS 350 F SPORT – Nový safety car pro australský okruh

Na věhlasných, především evropských okruzích, nepotkáte safety car, který by nebyl německé výroby. Proč také ano? Spousta výkonu, ohromný zvuk a hlavně pořádná reklama, která vždy zapůsobí na nejednoho movitého zájemce o exkluzivní bestii. V Austrálii se vydali opačnou cestou a pro Motorsport ParkSydney pořídili limuzínu japonské výroby. 

Lexus představil loni v létě čtvrtou generaci modelu GS a v tu ránu se většina motoristicky smýšlející veřejnosti posadila na zadek. Pro australský okruh byla vybrána verze GS 350 F SPORT, což představuje geniální výběr z hlediska sportovního vzhledu, elegance a síly. Vím to. Na začátku července jsem totiž jako jeden z prvních novinářů v Česku otestoval našlapanou verzi GS 450h F SPORT a dodnes je vůz častým účastníkem mých sladkých snů.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda na Oldtimer Bohemia Rally 2013

Ale zpátky k safety caru. Australané nijak nezasahovali do tvarů dokonalých partií Lexusu GS a pro odlišení jej pouze dramaticky zbarvili. Dokonce i originální 19“ litá kola F SPORT zůstala zachována, přibyla tedy jen na střeše umístěná rampa s majáčky. 

Není pochyb o tom, že bude Lexus GS 350 umět držet na okruhu krok i s nadupanými závoďáky, všemožně se snažící udržet ideální teplotu svých pneumatik. Pod kapotou „géésa“ je umístěn atmosférický vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru, který dává maximální výkon 228 kW a točivý moment 375 Nm. Díky hmotnosti okolo 1700 kilogramů zrychlí limuzína z klidu na 100 km/h za 5,7 vteřiny a dosáhne maximální rychlosti 250 km/h. Veškerý výkon je posílán za zadní nápravu skrze šestistupňový automat.