Lexus GS F Sport TRD

 

Nový sedan GS 350 japonské automobilky Lexus se nesmírně povedl. Pokud k tomu navíc připočteme tovární tuning skrývající se pod označením F Sport, dostane zákazník opravdu atraktivní sportovní náčiní. A pro toho, komu by to připadalo stále málo, si připravila dceřiná společnost TRD (Toyota Racing Develoment) speciální balíček úprav, kterým posílá GS-ko do úplně jiné sféry.

Úprav se dočkal především už tak agresivní exteriér,jenž je doplněn o přední spoiler, boční aerodynamické prahové nástavce, decentní křidélko na víku zavazadlového prostoru a difuzor s integrovanou čtveřicí koncovek výfukového systému. Změn se dočkal také podvozek, který nově nabídne sportovní pružiny snižující světlou výšku vozu o 25 mm, stabilizátory a sportovní tlumiče. A bylo by velkým hříchem zapomenout na opravdu krásná 19-ti palcová kovaná kola

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz E-Class Coupe/Cabrio v úpravě od Piecha Design

O pohon se i nadále stará vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3,5 litrů s výkonem 311 koní při 6400 otáčkách za minutu a kroutícím momentem 375 Nm při 4800 otáčkách. Tyto údaje znamenají, že Lexus zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,7 vteřiny. Nejsou to špatné čísla, přesto se stále nemůžu zbavit pocitu, že pro takto upravený Lexus je to spíše podprůměrná hodnota. Naštěstí je tu silnější hybridní pohonná jednotka 450h s nejvyšším výkonem 343 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Americký úpravce Hennessey si pohrál s Fordem Taurus SHO