Lexus GS F Sport v podání Wald International

Současné modely japonské automobilky Lexus vypadají prostě neuvěřitelně. První jízdní dojmy se sedanem GS nás utvrdily v tom, že dnešní Lexusy se mohou směle rovnat s německou prémií a v lecčems je dokonce předčí. Velmi podobně je na tom také design, který již není sterilní a dokáže v člověku vyvolat emoce. Když k tomu navíc přidáme paket F Sport doplněný o decentní tuning vytvořený společností Wald International, je o králi silnic jasno.

Pojďme se tedy na Lexus GS F Sport podívat podrobněji. Optický kit je v tomto případě opravdu zdrženlivý a jen v náznacích rozvijí linky vytvořené designéry z Lexusu. Všimnout si ale i tak můžeme lehce upraveného předního nárazníku, bočních prahových nástavců a zadního nárazníku s dvojicí integrovaných koncovek sportovního výfukového systému. Chybět nemůžou ani litá kola o velikosti 19 palců. Na přání jsou rovněž kola o palec větší obuté do pneumatik Bridgestone Potenza.

Mohlo by vás zajímat:  Rinspeed Budii - extravagantní švýcar

A ptáte se na pohonnou jednotku? Tuner v tomto případě použil vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3,5 litrů o výkonu 228 kW (310 koní) a 375 Nm točivého momentu. Pohonná jednotka je propojena se šestistupňovou automatickou převodovkou umožňující relativně těžkému vozu zrychlit z nuly na 100 kilometrů v hodině za přibližně 5,7 vteřiny.